Szybka dieta przed sylwestrem. Jak szybko schudnąć przed sylwestrem?

2015-12-27 11:29

Jak szybko schudnąć przed sylwestrem? Wystarczy, że wypróbujesz jedną z szybkich diet odchudzająco-oczyszczających. Dzięki nim możesz w kilka dni schudnąć nawet 3-4 kg, czyli mniej więcej tyle, ile niektórym zwykle przybywa w czasie świątecznego ucztowania. Podpowiadamy, jak szybko i skutecznie schudnąć przed sylwestrem. Wybierz odpowiednią dietę dla siebie!

Szybka dieta przed sylwestrem. Jak szybko schudnąć przed sylwestrem?
Autor: Photos.com Szybka dieta przed sylwestrem. Jak szybko schudnąć przed sylwestrem?

Jak szybko schudnąć przed sylwestrem? Wystarczy wypróbować jedną z zaproponowanych diet. Pozwolą one schudnąć nawet 3-4 kg w ciągu kilku dni. Pamiętaj, że nie można ich stosować dłużej niż tydzień! W przeciwnym razie może dojść do osłabienia organizmu.

Spis treści

  1. Jak szybko schudnąć przed sylwestrem?

Jak szybko schudnąć przed sylwestrem?

Dieta ziołowa

W diecie ziołowej główną rolę odgrywają zioła spalające tkankę tłuszczową, np. Yerba Mate i zioła moczopędne, oczyszczające organizm z toksyn, np. pokrzywa.

Proces odchudzania wspomagają także zioła regulujące trawienie, np. oregano i zioła hamujące apetyt, np. babka płesznik. Dzięki nim nie trzeba w restrykcyjny sposób ograniczać jadłospisu, by dieta przyniosła oczekiwane rezultaty.

Dieta jabłkowa

Jabłka są bogatym źródłem pektyn - błonnika, który, pęczniejąc w żołądku, na długo daje uczucie sytości i zapobiega atakom wilczego głodu.

Co równie ważne, błonnik jest skutecznym orężem w walce o płaski brzuch. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się nieestetycznych fałdek i podkreślisz talię. Błonnik wspomaga bowiem perystaltykę jelit, zapobiegając zaleganiu w nich resztek pokarmu.

Czytaj też: Dieta jabłkowa - zasady, efekty, jadłospis. Ile można schundąć?

Dieta wielowarzywna

Jeśli przez kilka dni w twoim menu będą dominowały warzywa: surowe, ugotowane na parze lub w małej ilości wody, a także zupy jarzynowe i soki warzywne, z pewnością szybko schudniesz kilka kilogramów.

Warzywa charakteryzują się niską wartością energetyczną, a dodatkowo są doskonałym źródłem błonnika, który wykazuje te same właściwości co pektyny.

Czytaj też: Dieta wielowarzywna - odchudzająca i oczyszczająca. Ile można schudnąć, jedząc warzywa?

Dieta śliwkowa

Aby szybko pozbyć się kilku kilogramów, wystarczy wieczorem zalać wrzątkiem znajdujące się w szklance suszone śliwki (ok. 10 sztuk) i odstawić je na noc. Następnie rano, na czczo, należy wypić wodę i zjeść śliwki. Potem należy ponownie zalać wrzątkiem 10 śliwek i odstawić je do wieczora. Wodę i śliwki spożywa się przed snem.

Śliwki przyśpieszają odchudzanie, ponieważ regulują trawienie i zapobiegają zaparciom. W czasie trwania kuracji odchudzającej w menu powinny dominować warzywa i owoce, chude mięsa albo ryby oraz fermentowane produkty mleczne.

Czytaj też: Śliwki lekiem na zaparcia. Które śliwki pomagają pozbyć się zaparć?

Dieta sokowa

W trakcie trwania diety sokowej pomiędzy niskokalorycznymi posiłkami należy wypijać świeżo wyciśnięte soki owocowe lub soki warzywne.

Rano najlepiej sięgnąć po soki owocowe, najlepiej jabłkowe czy grejpfrutowe, które przyśpieszą przemianę materii. Spektakularne efekty może przynieść także picie na czczo soku z kiszonej kapusty.

Z kolei wieczorem lepiej wybrać mniej kaloryczne soki warzywne, których smak można poprawić przyprawami przyśpieszającymi spalanie tkanki tłuszczowej, np. chili czy imbirem. Dziennie należy wypijać ok. 1 l tego typu soków.

Czytaj też: Tygodniowy detoks sokami - zasady oczyszczającej diety sokowej

Dieta kefirowa

Kefir, który jest podstawą tej kuracji odchudzającej, nie tylko stymuluje metabolizm, lecz także wspomaga perystaltykę jelit, co pozytywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej oraz na oczyszczenie organizmu z toksyn i innych zbędnych produktów przemiany materii.

Czytaj też: Dieta kefirowa: na czym polega? Jakie są jej efekty? Ile można schudnąć na diecie kefirowej?

Jak szybko schudnąć
Ważne

Zaproponowane diety są przeznaczone tylko dla osób zdrowych! Dlatego przed ich zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Warto wiedzieć, że przeciwwskazaniem do stosowania szybkich diet są m.in. choroby układu krwionośnego, pokarmowego czy cukrzyca.