Typ figury: jabłko. Jaka jest najlepsza dieta dla jabłka?

2013-10-25 14:49

Figura typu jabłko to sylwetka najczęściej występująca u kobiet. Cechą jabłka są mocne ramiona, delikatne nadgarstki, ale rozbudowana klatka piersiowa z obfitym biustem. Dowiedz się, co ci służy, a czego lepiej unikać i jaka dieta będzie dla ciebie najlepsza, gdy masz figurę typu jabłko.

Typ figury: jabłko. Jaka jest najlepsza dieta dla jabłka?
Autor: thinkstockphotos.com Figura typu jabłko to sylwetka najczęściej występująca u kobiet. Cechą jabłka są mocne ramiona, delikatne nadgarstki, ale rozbudowana klatka piersiowa z obfitym biustem. Dowiedz się, co ci służy, a czego lepiej unikać i jaka dieta będzie dla ciebie najlepsza, gdy masz figurę typu jabłko.

Twoja figura to figura typu jabłko? Sprawdź, jaka dieta będzie dla ciebie najlepsza. Jabłko ma plecy są szerokie i mocne, przez co sylwetka ma ciężki wygląd. Nawet jeśli jabłko jest szczupłe, uwagę zwraca brak talii i wydatny brzuszek. Atutem sylwetki są dolne partie ciała – płaskie pośladki, niezbyt szerokie biodra, szczupłe nogi. W tych miejscach tłuszczyk się nie odkłada.

Jak tyje figura typu jabłko?

Jeżeli jabłko tyje, przybywa mu w obwodzie klatki piersiowej. Powiększa się biust. Na plecach, na wysokości łopatek gromadzi się tłuszcz, a na karku powstaje garb tłuszczowy. Tężeją ramiona i ręce od barku do łokcia. Przybywa oponek w okolicy brzucha.

Dieta, gdy masz typ figury jabłko

Jabłko powinno jeść jak ptaszek, ale 4–5 razy dziennie, produkty, które zmniejszają problemy z trawieniem. Odstawienie jedzenia z pszenicy i mleka krowiego pozwoli uniknąć wzdęć, które gnębią jabłka. Tradycyjny nabiał można zastąpić wyrobami z mleka koziego lub sojowego. Wskazane są sałatki z warzyw, brązowy ryż, marchew, buraki, chude zupy jarzynowe, duszone w folii ryby, grillowana pierś kurczaka. Przekąską dla jabłka mogą być winogrona, gruszki, słonecznik, kiwi, daktyle.

Figura typu jabłko: w co się ubrać?

Aby zamaskować brak talii i brzuch, a podkreślić zgrabne łydki, pani jabłko powinna wybierać spódnice rozszerzane, ale dopiero od linii bioder. To wyrówna proporcje. Jabłko nie nosi bluzek, które odsłaniają brzuch, spodni biodrówek ani z wysokim stanem, ubrań z lycrą, spódnic na gumkę lub marszczonych w pasie, puchowych kurtek. Sweterek z golfem czy pasek w talii to też zły pomysł. Sylwetkę wysmuklą głębokie dekolty, długie korale lub szarfy i szale swobodnie opadające w dół.

Ćwiczenia, gdy masz figurę typu jabłko

Idealne rozwiązanie to aerobik. Można też chodzić po schodach, na bieżni, biegać truchcikiem lub robić przysiady. Talię wyszczupli ruch rotacyjny, np. skłony na boki w pozycji stojącej lub kręcenie hula-hoop. Sylwetkę poprawi tenis i jazda na rowerze. Dla jabłka dobre są ćwiczenia aerobowe, które angażują duże grupy mięśni górnej części ciała, bo pomagają pozbyć się tkanki tłuszczowej z ramion, klatki piersiowej, okolicy przepony i pleców. Warto też dbać o nogi, ujędrniać je, by pozostały smukłe. Temu służy robienie nożyc i rowerków w pozycji na plecach. Dodatkową zaletą tych ćwiczeń jest wzmacnianie mięśni brzucha.