UWAGA na DIETĘ K-E – suplementy diety podawane są PRZEZ specjalną SONDĘ

2012-04-25 13:27

Letnie miesiące to okres ślubów. Z myślą o przyszłych pannach młodych dr Olivier Di Petro z kliniki na Florydzie opracował specjalną dietą, całkowicie wykluczającą węglowodany. Podobno w 10 dni można pozbyć się nawet 20 kg!!! Czy to nowa moda? Czy nowa dieta-cud? Bierzemy dietę K-E pod lupę.

slub dieta sonda
Autor: Photos.com Letnie miesiące to okres ślubów. Z myślą o przyszłych pannach młodych dr Olivier Di Petro z kliniki na Florydzie opracował specjalną dietą, całkowicie wykluczającą węglowodany. Podobno w 10 dni można pozbyć się nawet 20 kg!!! Czy to nowa moda? Czy nowa dieta-cud? 

Pragniesz uzyskać wymarzony rozmiar w bardzo krótkim czasie i być szczupłą panną młodą? Wyłącz ze swojej diety węglowodany, a  białka, tłuszcze i wodę dostarczaj przy pomocy sondy. Podobno do tej pory z diety K-E skorzystało ok. 100 tys. pacjentek z całej Europy.
Przez 10 dni nie wolno przyjmować żadnych węglowodanów. W tym czasie podawany jest suplement diety, w którego skład wchodzą białka, tłuszcze i woda, a wartość energetyczna tej mieszanki nie przekracza 800 kcal. Koncentrat podawany jest za pomocą specjalnej sondy wprowadzanej przez nos. Dozowaniem „posiłków” zajmuje się mini komputerek, który na czas kuracji kobieta ma cały czas przy sobie. W czasie stosowania diety pacjentki mogą pić wodę, niesłodzoną herbatę i czarną kawę.

Dieta K-E – efekty

Jak przekonuje autor diety, kobiety tracą średnio 10 kilogramów w ciągu 10 dni. Zdarza się, że tracą nawet 20 kg lub 10 proc. ogólnej masy ciała. Dieta K-E ma na celu wywołanie u pacjentki stanu ketozy, w którym organizm, jako źródła energii używa wyłącznie własnych tłuszczów zapasowych. .Chudnięciu towarzyszą jednak skutki uboczne. Pacjentki narzekają na nieświeży oddech, senność, brak energii i problemy z nerkami. Dr Olivier Di Petro zaznacza jednak, że z diety absolutnie nie mogą korzystać osoby, które mają cierpią na jakiekolwiek dolegliwości związne z nerkami.

Dieta K-E – zagrożenia

Dietetycy biją na alarm. Ich zdaniem najnowsza dieta nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem i jest wyłącznie efektem chwilowym. Suzy Weems z amerykańskiego Baylor University uważa ponadto, że dieta jest szkodliwa i może powodować trwały uszczerbek na zdrowiu. Jej zdaniem dieta jest bardzo niebezpieczna, grozi poważnymi infekcjami i może spowodować niewydolność nerek. Czego się jednak nie robi dla tego najważniejszego dnia w życiu.