Walka ze zbędnymi kilogramami: 9 wskazówek, jak zdrowo się odchudzać

2021-07-27 17:32

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów to nie lada wyzwanie. Najczęściej próbowanie różnych diet nie daje efektów. Zniechęca też do dalszego działania i sprawia, że wchodzenie na wagę zaliczane jest do nieprzyjemnych czynności. Co zrobić, żeby jednak te ciężkie wysiłki nie poszły na marne? Jak skutecznie zredukować masę i osiągnąć zdrową sylwetkę? Sprawdź!

Warzywa
Autor: Getty Images Z warzyw najbogatszym źródłem białka roślinnego są ziemniaki, szpinak, jarmuż, brokuły, brukselka, szparagi, karczochy. Warto w szczególności sięgać po kiełki warzyw – skarbnicę składników odżywczych.

Wśród gąszczu różnych diet można się zgubić, ponieważ nie wiadomo, która z nich będzie w pełni dobra dla zdrowia. Przeważnie słynne "diety cud" nie zapewniają szczupłej sylwetki, dobrego samopoczucia, ani zmiany nawyków żywieniowych na zdrowe. Są one z reguły niepotwierdzone żadnymi dowodami naukowymi.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Istnieją jednak pewne skuteczne metody na odchudzanie wspierane przez naukowców, które mają wpływ na mądre i świadome zarządzanie wagą. Są nimi m.in. monitorowanie dziennego spożycia kalorii, ograniczenie węglowodanów czy uprawianie aktywności fizycznej.

Podpowiadamy 9 sposobów na odchudzanie, które pomogą:

  • zmniejszyć apetyt,
  • przyspieszyć tempo metabolizmu,
  • pozbyć się niechcianych kilogramów.

Dlaczego nie chudnę?

Pytanie 1 z 10
Jak często się ważysz lub mierzysz?
odchudzanie