Znany trener ostrzega: w ten sposób nigdy nie schudniesz. To najczęstsze błędy

2023-07-20 14:57

Znany trener fitness, Akop Szostak, na swoim instagramowym profilu zwrócił uwagę na dwa błędy, które są najczęściej popełniane podczas odchudzania. Skutki? To nie tylko brak efektów diety, ale nawet tycie, zamiast chudnięcia. Sprawdź, co trener miał na myśli i czy ty też odchudzasz się źle.

Znany trener ostrzega: w ten sposób nigdy nie schudniesz. To najczęstsze błędy
Autor: GettyImages / IG @akopszostak Znany trener ostrzega: w ten sposób nigdy nie schudniesz. To najczęstsze błędy

Trener wytyka błędy w odchudzaniu

Chociaż dla niektórych to „oczywista oczywistość” jednak, jak zauważył popularny trener Akop Szostak, wciąż są osoby, które nie przestrzegają „reguł gry”, jeśli chodzi o odchudzanie. Oczywiście zrzucanie wagi nie jest niczyim obowiązkiem, ale jeśli już za to się zabieramy, warto robić to prawidłowo. Jakich błędów w odchudzaniu należy się wystrzegać?

Zakazane substancje w środkach odchudzających. Zorganizowana grupa przestępcza rozbita

Największe błędy podczas odchudzania

Akop Szostak, znany jako trener, kulturysta i zawodnik MMA, zajmuje się również dietetyką, czemu poświęcił nawet kolejny profil na Instagramie. To właśnie tam można zobaczyć filmik, w którym rozprawia się z powszechnymi błędami, które stają na drodze do sukcesu w dziedzinie gubienia zbędnych kilogramów.

Na profilu „Dieta Akopa” trener zwraca uwagę, że zbyt niska kaloryczność diety wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. „1200 kcal to zapotrzebowanie dziecka, a nie dorosłego człowieka” – zauważa Akop Szostak, podkreślając jednocześnie, że taka redukcyjna dieta to również prosta droga do niedoborów i problemów za zdrowiem. Ponadto zbyt niska kaloryczność diet skutkuje w znakomitej większości przypadków efektem jo-jo.

Dlaczego nie mogę schudnąć? To kolejny błąd

Drugim błędem jest przestrzeganie diety od poniedziałku do piątku, a w weekend robienie sobie „dietetycznych wakacji”. W efekcie nie tylko nadrabiamy kalorie, przez co nie chudniemy, a nawet niekiedy może zdarzyć się tycie. Pamiętajmy, że jeśli organizm przez jakiś czas ma dostarczane za mało kalorii, to później ma większą skłonność do magazynowania „zapasów” w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego weekendowe podjadanie szczególnie szkodzi sylwetce.

Co ważne, trener Akop Szostak nie jest fanatykiem restrykcyjnych diet. Uważa, że czasem można sobie pozwolić na odstępstwa od diety bez biczowania się poczuciem winy. Jednak kluczem do sukcesu jest systematyczność, szczególnie jeśli chodzi o aktywność fizyczną.