Zrzuciła 45 kilogramów w 10 miesięcy. Wprowadziła kilka prostych zmian

2024-02-05 16:12

Od dzieciństwa „zajadała” stres i trudne emocje, co znacznie odbiło się na jej wadze. Jedzenie stało się dla niej ucieczką od problemów. Pewnego dnia powiedziała, że nie chce tak dłużej żyć i podjęła próbę zrzucenia kilogramów. Jej metamorfoza robi wrażenie. Schudła 45 kilogramów w niecały rok. Zdradziła, jak udało się jej to osiągnąć.

Zrzuciła 45 kilogramów w 10 miesięcy. Wprowadziła kilka prostych zmian
Autor: Getty Images Zrzuciła 45 kilogramów w 10 miesięcy. Wprowadziła kilka prostych zmian

Kristy przeszła przemianę, która całkowicie odmieniła jej wygląd. Zrzuciła 45 kilogramów w dość krótkim czasie. Efekty były widoczne już po 10 miesiącach. Mówi głośno o swoich zmaganiach z otyłością, by zmotywować innych do tego samego.

Zajadała stres i emocje

Z nadmiernymi kilogramami kobieta borykała się od małego. Brała przykład ze swoich rodziców, dla których jedzenie było remedium na wszelkie problemy i na trudne emocje. Gdy była napięta sytuacja w domu, zamykała się w swoim pokoju i wyciągała z szuflady smakołyki, np. czekoladę, chipsy. Jedzenie poprawiało jej nastrój i choć na chwile pozwalało zapomnieć o „bólu istnienia”. Z czasem stało się jej sposobem na życie i przerodziło w „obsesję”. 

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Im więcej Kristy jadła, tym gorzej się czuła psychicznie. Przybierała na wadze w błyskawicznym tempie. Wstydziła się swojego wyglądu, więc unikała kontaktów z ludźmi i coraz bardziej zamykała się w sobie. Nastąpił jednak punkt zwrotny w jej życiu. Miała dość takiej wegetacji i postanowiła zawalczyć o siebie. Zdała sobie sprawę, że jedzenie stało się dla niej ucieczką od rzeczywistości i wszelkich problemów.

Przeszła obłędną metamorfozę

Zbijanie wagi Kristy zaczęła od zmiany diety i wypracowania dobrych nawyków żywieniowych. Zrezygnowała też całkowicie z cukru oraz żywności typu fast food na rzecz zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Nie tylko zadbała o jakość odżywczą jadłospisu, ale także zaczęła uprawiać aktywność fizyczna. Dzięki tym prostym zmianom kobieta zauważyła, że tryska energią i dobrym nastrojem, a szare, przygnębiające chwile zostawiła za sobą. 

Aż trudno uwierzyć, że zrzuciła 45 kilogramów w niespełna 365 dni. Wydaje się niemożliwe, ale historia Kristy pokazuje, że wprowadzenie prostych zmian w stylu życia może zdziałać cuda. Skupienie się na wypracowaniu zdrowych nawyków może stanowić klucz do odzyskania kontroli nad odżywianiem i zdrowiem.