Ozdoby stołu na Wielkanoc - wiosenne ozdoby stołu wielkanocnego [ZDJĘCIA]

2013-03-30 16:26

Jak ozdobić stół na Wielkanoc? Prezentujemy pomysły na prawdziwie wiosenne ozdoby na stół Wielkanocny, które możemy przygotować wraz z dziećmi.

Spis treści

  1. Co symbolizuje zajączek wielkanocny?

Na wielkanocnych stołach od lat króluje pieprzyca siewna, potocznie nazywana rzeżuchą. W ładnej paterze i z odpowiednimi dodatkami stanowi też częsty element dekoracji. Coraz popularniejsze staje się także wykorzystywanie wiosennych kwiatów doniczkowych, takich jak: krokusy, szafirki, hiacynty, narcyzy czy fiołki.

To ci się przyda

Wiosenne i naturalne ozdoby stołu na Wielkanoc

Doniczki umieśćmy w koszyczkach i przyozdóbmy mchem florystycznym. Przystrajając je, możemy wykorzystać naturalne akcenty: piórka, rafię, bukszpan, gałązki wierzby oraz świeczki w wiosennych barwach.

Co symbolizuje zajączek wielkanocny?

Baranki, zajączki i kurczaczki na wielkanocny stół

Aby tradycja była zachowana, zarówno w koszyczku, jak i na stole powinien znaleźć się baranek. Tym razem zrezygnujmy z tego kupionego, wykonanego z lukru i dajmy wykazać się najmłodszym. W zależności od wieku i umiejętności naszych pociech, do jego zrobienia możemy użyć ciastoliny lub masy papierowej. – W przypadku tej drugiej, po wyschnięciu można ją dodatkowo ozdobić, a kolor utrwalić za pomocą werniksu, który jednocześnie nada im połysk – podpowiada Marzena Raczkiewicz, ekspert z firmy MERplus, dystrybutora artykułów plastycznych do kreatywnej zabawy. Dodatkowo możemy wykonać figurki zajączków, kurczaczków czy króliczków z gliny rzeźbiarskiej. – Ten rodzaj masy do modelowania jest plastyczny, a więc nie sprawi trudności w formowaniu różnych kształtów i wyschnie w naturalny sposób na powietrzu – dodaje. Gotowe figurki należy pomalować odpowiednim kolorem dobrze kryjącej farby, najlepiej plastikowej na bazie wody i lateksu. Wówczas istnieje możliwość użycia różnych kolorów do pokrycia detali. Wielkanocne figurki możemy przygotować także z masy solnej, filcu lub materiału (np. ręcznika). Przygotowane figurki można poustawiać na stole, komodach i parapetach, aby w całym domu zapanował wyjątkowy klimat i świąteczna atmosfera.

Ważne

Wielkanocna zabawa z dziećmi

Chcąc zaangażować dzieci w wielkanocne przygotowania, warto zrobić to w formie zabawy. Łącząc przyjemne z pożytecznym, zlećmy im stworzenie świątecznych aranżacji, które nie tylko zajmą nasze pociechy dając nam czas na przygotowania do świąt, ale i sprawią im wiele frajdy.

Materiały prasowe