20 pomysłów na zdrowe przekąski, gdy masz cukrzycę

2021-08-18 6:56

Wybór przekąsek może być trudny dla osób zmagających się z cukrzycą. Najważniejsze, by dostarczać do organizmu produktów bogatych w błonnik, białko i zdrowe tłuszcze. Te składniki pomogą utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Warto wybierać takie przekąski, które dostarczą organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Oto 20 przekąsek dla cukrzyków.

Przekąski
Autor: Getty Images
Badaj się i lecz - Cukrzyca

Jadłospis w przebiegu cukrzycy powinien bazować na produktach o jak najniższym stopniu przetworzenia i niskim indeksie glikemicznym. Pacjentom z rozpoznaną cukrzycą zaleca się zmianę nawyków żywieniowych. Lekarze zachęcają, by zamienili białe pieczywo na chleb razowy, sięgali po produkty pełnoziarniste (ryż, makaron). Przyjazne cukrzykom są surowe owoce i warzywa, chude mięsa oraz naturalny nabiał i jego przetwory.

Po niezdrowe jedzenie i przetworzoną żywność sięgamy najczęściej, gdy dopada nas głód, a nie mamy nic pożywnego pod ręką. Aby tego uniknąć, należy być przygotowanym i mieć w swojej lodówce czy spiżarni produkty, z których można w szybki sposób zrobić pyszną i zdrową przekąskę. 

Oto 20 zdrowych przekąsek dla cukrzyków

Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.