9 naturalnych sposobów na obniżenie poziomu trójglicerydów

2021-08-10 19:24

Trójglicerydy to rodzaj tłuszczu znajdującego się we krwi. Pełnią one ważną rolę w organizmie. Choć są ważnym źródłem energii dla organizmu, zbyt duża ilość trójglicerydów we krwi może zwiększać ryzyko chorób serca. Poznaj 9 naturalnych sposobów na obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi.

Sposoby na zmniejszenie poziomu trójglicerydów
Autor: Getty Images

Około 25% dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma podwyższony poziom trójglicerydów we krwi (powyżej 150 mg/dl). Otyłość, niekontrolowana cukrzyca, regularne spożywanie alkoholu i dieta wysokokaloryczna mogą mieć znaczący wpływ na podwyższony poziom trójglicerydów.

Chirurgiczne leczenie otyłości

Aby zadbać o swoje zdrowie, możesz w kilku prostych krokach zmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia. 

Oto sposoby na obniżenie poziomu trójglicerydów:

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.