Co jeść rano? 12 najzdrowszych produktów na śniadanie

2021-11-02 12:28

Dobrze rozpoczęty dzień zaczyna się od zdrowego śniadania. Nie bez powodu mówi się, że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia - jedzenie dostarcza energii do organizmu, a jego przygotowanie może przynieść wiele satysfakcji i zabawy. Co jeść rano? Poznaj listę 12 najzdrowszych produktów na śniadanie.

śniadanie
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Oto 12 najlepszych produktów na śniadanie

Podczas gdy niektórzy wolą pominąć śniadanie, inni potrzebują źródła energii, aby zacząć efektywnie działać. Wybieranie pożywnych produktów na pierwszy posiłek wspiera budowanie motywacji i siły do działania oraz zapewnia uczucie sytości na wiele godzin. Produkty, po które sięgasz rano powinny być bogate w błonnik, białko, zdrowe tłuszcze i mikroelementy.

Jak wspomagać odporność organizmu dietą? Rozmowa z dietetykiem

W dobie Internetu i powszechnego dostępu do treści bardzo trudno jest rozróżnić, co rzeczywiście jest dobre dla naszego zdrowia, a co niekoniecznie. Oczywistą sprawą jest, że należy unikać niezdrowych opcji żywieniowych, które zawierają dużo cukru, rafinowanych węglowodanów i dodatków, lecz nie zawsze wiesz, co wybrać. Przygotowaliśmy listę 12 produktów, które są idealnym wyborem na śniadanie. Sprawdź, co jeść rano, aby twój organizm na tym skorzystał.

Oto 12 najlepszych produktów na śniadanie

Osoby, które stawiają na poranne śniadanie, ale żyją w biegu i mają niewiele czasu o poranku, mogą skorzystać z opcji planowania posiłków. Zaplanowanie śniadania z wyprzedzeniem w oparciu o swój harmonogram i preferencje to prosty sposób, aby nie sięgać po niezdrowe przekąski w drodze do szkoły czy pracy. 

O autorze
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.