Fit przepisy od baletnicy: kim jest dziewczyna, która podbiła Instagram? 5 przepisów specjalnie dla Was

2019-03-05 15:05

Fit przepisy od baletnicy to instagramowy profil, który podbił serca Polek (i Polaków). Prowadząca go Svetlana Ovsyankina jest tancerką Teatru Wielkiego Opery Narodowej, która pewnego dnia postanowiła, że będzie dzieliła się ze swoimi obserwatorami w social mediach przepisami na zdrowe, szybkie i pyszne dania. Poznajcie ją bliżej i wypróbujcie 5 fit przepisów od baletnicy przygotowanych specjalnie dla Was!

Spis treści

 1. Fit przepisy od baletnicy: kim jest Svetlana?
 2. Fit przepisy od baletnicy: co znajdziecie na tym profilu?
 3. Fit przepisy od baletnicy: jak zacząć prowadzić zdrowy styl życia?

Fit przepisy od baletnicy mają na Instagramie aż 132 tysiące obserwujących (stan na początek marca 2019), na Facebooku - ponad 9 tysięcy. Swoimi przepisami Svetlana przekonuje, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne, mdłe i niesmaczne. Proponowane przez nią dania można czasem przyrządzić w dosłownie 5 minut, nie trzeba wydawać fortuny na składniki, a uzyskany efekt jest przepyszny.

W załączonej wyżej galerii znajdziecie 5 fit przepisów od baletnicy, a poniżej dowiecie się więcej o samej Svetlanie.

Fit przepisy od baletnicy: kim jest Svetlana?

Svetlana jest tancerką Opery Narodowej, pochodzi z Rosji, gdzie już jako czterolatka zaczęła uprawiać gimnastykę artystyczną, a w wieku lat dziewięciu rozpoczęła naukę w szkole baletowej, która trwała osiem lat. Przez kolejne dwa Svetlana pracowała w Kazaniu, a później przeniosła się do Polski - została zatrudniona właśnie w Operze Narodowej.

Jak sama dodaje, praca baletnicy przypomina trochę pracę zawodowego sportowca - konieczne jest utrzymywanie dyscypliny, regularne treningi, ale również twarda psychika, charyzma i przyjazna atmosfera między tancerzami i tancerkami. Aby stworzyć udany spektakl, trzeba ze sobą współpracować. - A to jest naturalne, sceny takie jak w filmie "Czarny łabędź" nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością - mówi Svetlana.

Tancerka lubi jeść i gotować, interesuje ją zdrowe odżywianie, znajomi zawsze też pytali ją o przepisy, założyła więc konto na Instagramie, na którym zaczęła je udostępniać. Nie spodziewała się jednak, że będzie ono aż tak chętnie odwiedzane.

Fit przepisy od baletnicy: co znajdziecie na tym profilu?

Na profilu znajdziecie przede wszystkim przepisy, ale nie tylko. Obserwatorów bardzo interesuje życie za kulisami powstawania największych baletowych spektakli, więc Svetlana udostępnia insta story zza kulis - dzięki temu można się też przekonać, że atmosfera panując podczas przygotowań rzeczywiście jest serdeczna. Większość obserwatorów szczególnie upodobała sobie relacje z udziałem zawsze uśmiechniętej koleżanki z pracy Svetlany - Jaeeun Jung. 

Profile Svetlany znajdziesz:

- na Instagramie - https://www.instagram.com/fit_przepisy_od_baletnicy/ (@fit_przepisy_od_baletnicy)

- na Facebooku - facebook.com/fitprzepisyodbaletnicy/

Svetlana Ovsyankina
Autor: Bożena Pazgan

Fit przepisy od baletnicy: jak zacząć prowadzić zdrowy styl życia?

Svetlana radzi również, jak wykształcić w sobie zdrowy styl życia. Najważniejsze są zdrowe nawyki żywieniowe. Baletnica radzi osobom, które dopiero zaczynają, by zrobiły to od podstaw i powoli.

Z tego zrezygnuj:

 • słodkie napoje gazowane i soki;
 • słodzone jogurty i serki;
 • gotowe sosy, majonezy, dżemy;
 • przetwory mięsne (wędliny, parówki, kiełbasy).

Te zasady wprowadź w życie:

 • zamień sklepowe słodycze na owoce, gorzką czekoladę, daktyle, orzechy, miód;
 • wybieraj węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo i makaron, brązowy ryż, kasze);
 • wybieraj oleje nierafinowane i warzywa;
 • przyrządzaj własne domowe słodkości.

Pamiętaj też, że choć orzechy czy daktyle są zdrowe, jedzenie ich w nadmiarze nie jest wskazane, jeśli zamierzasz schudnąć. Ważna jest również aktywność fizyczna - nie tylko jednak siłownia, ale to, co sprawia danej osobie przyjemność - rower, spacer. Bycie fit wciąga, najtrudniej jest zacząć! 

Mnóstwo przepisów na nie znajdziesz na profilu Fit przepisy od baletnicy, a pięć z nich w załączonej wyżej galerii.