Herbata z bananów. Na zdrowy sen i nie tylko

2020-11-23 9:29

Herbata z bananów to niskokaloryczny przepis na bardzo zdrowy napój. Wystarczy pić go przed pójściem spać, a już po kilku dniach zobaczysz różnicę!

Herbata z bananów. Na zdrowy sen i nie tylko
Autor: Getty Images Herbata z bananów. Na zdrowy sen i nie tylko

Spis treści

  1. Herbata z bananów - przepis
  2. Herbata z bananów - pomoże na wzdęcia

Herbata z bananów ma bardzo dużo zdrowotnych właściwości - ponieważ banan zawiera dużo witamin z grupy B, magnezu i potasu to wpływa  korzystnie na układ nerwowy. Działa relaksująco, wspomaga zdrowy sen - jest bardzo polecana osobom, które zmagają się z bezsennością czy niespojonym snem.  Po spożyciu herbaty z bananów dostarczamy organizmowi także tryptofan, który poprawia jakość odpoczynku. Organizm produkuje więcej serotoniny i melatoniny, a więc możemy się łatwiej zrelaksować. 

Herbata z bananów może być też świetnej jakości zamiennikiem dla słodzonych napojów! Pamiętajmy, że banany działają korzystnie na pracę serca dzięki zawartości katechiny, czyli przeciwutleniaczowi odpowiedzialnemu za zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca

Herbata z bananów - przepis

Aby przygotować herbatę z bananów potrzebujesz wodę i banana. Ewentualnie przyda się szczypta cynamonu do smaku. 

  • 250 ml wody
  • banan
  • szczypta cynamonu

Przepis:

  1. Zagotuj wodę w garnku.
  2. Umyj banana.
  3. Pokrój banana w kawałki, odkrój końcówkę.
  4. Odcedź banana, dodaj cynamon do smaku. Gotowe.

Ważne, aby do przygotowania herbaty z bananów używać bananów w skórkach. Przedtem trzeba je dokładnie umyć, można je moczyć także w sodzie, a potem dokładnie opłukać. Skórka od banana również zawiera wiele cennych wartości odżywczych.

Herbata z bananów - pomoże na wzdęcia

Herbata bananowa wspomaga regulację równowagi płynów ustrojowych, ciśnienia krwi i skurczów mięśni. Jeśli w twojej diecie znajduje się dużo soli, to potas pomoże uregulować gospodarkę wodną i pomoże w pozbyciu się wzdęć i zatrzymaniu wody w organizmie.