Koktajl z kurkumy i banana - ukoi nerwy i wątrobę

2020-11-12 13:22

Koktajl z kurkumy i banana to naturalny sposób na stres, stany lękowe czy też problemy z obniżonym nastrojem. Połączenie kurkumy i banana ma też pozytywny wpływ na wątrobę. Zobaczcie, w jaki sposób przygotować koktajl z kurkumy i banana oraz na co konkretnie może pomóc.

Koktajl z kurkumy i banana - postawi cię na nogi
Autor: Getty Images Koktajl z kurkumy i banana - postawi cię na nogi

Spis treści

 1. Koktajl z kurkumy i banana

Połączenie dwóch składników - kurkumy i banana to remedium na wiele problemów. Jest smaczny, a przy tym wspiera wątrobę w jej pracy i detoksykacji oraz pomaga ukoić nerwy. Oczywiście wszystko dzięki właściwościom zdrowotnym banana i kurkumy.

W bananie znajdziemy m. in. beta karoten, naturalnie występujące cukry (a więc dostarczymy sobie energii), a także duże ilości potasu, magnezu i żelaza, które pozytywnie wpływają na pracę układu nerwowego. To właśnie banany ułatwiają usuwanie nadmiaru płynów i nagromadzonych toksyn z organizmu, a więc i z wątroby!

Również kurkuma jest znana ze swych prozdrowotnych właściwości - działa przeciwzapalnie, niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników, zapobiega uszkadzaniu komórek przez wirusy i bakterie oraz może przeciwdziałać rozwojowi chorób nowotworowych. Kurkuma, wpływa korzystnie na nasz mózg, dlatego może zapobiegać niektórym zaburzeniom poznawczym. Dodatkowo pobudza nasz organizm do pracy, a więc do spalania kalorii! Kurkuma wspomaga więc proces odchudzania.

Polecamy: Dieta odtruwająca wątrobę. Oczyszczanie i detoksykacja wątroby

Koktajl z kurkumy i banana

To nie jedyne składniki naszego prozdrowotnego koktajlu. Poznaj je wszystkie:

 • 1 szklanka mleka kokosowego (250 ml)
 • 2 plastry ananasa
 • 3 mrożone banany
 • 2 łyżki oleju migdałowego (30 g)
 • 1 łyżeczka kurkumy (5 g)
 • ½ łyżeczki imbiru (2 g)
 • 1 łyżeczka nasion chia (5 g)

Jak wiemy prozdrowotne właściwości wykazuje także imbir. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, zwiększa koncentrację, leczy migreny i bóle miesiączkowe. Nawet niewielka ilość imbiru pomaga zachować zdrowie na dłużej!

Przepis:

 1. Pokrój ananasa i banana w plastry, a następnie wrzuć do blendera i dodaj mleko kokosowe.
 2. Dodaj olej migdałowy, kurkumę i imbir.
 3. Blenduj na gładko.
 4. dodaj nasiona chia i poczekaj aż zmiękną. Jeśli wolisz ich nie czuć - dodaj je wcześniej i również zblenduj.

Koktajl z kurkumy i banana pij codziennie, przez dwa tygodnie. Pamiętaj, że nie zastąpi on zdrowej i zbilansowanej diety.