Robert Korzeniowski wystartuje w Runmageddon Ptak Warsaw Expo

2019-05-23 10:51

Robert Korzeniowski po raz pierwszy zmierzy się z polską edycją ekstremalnego biegu z przeszkodami. Weźmie udział w Runmageddonie Ptak Warsaw Expo i pokona 6 kilometrową formułę Rekrut naszpikowaną ponad 30 przeszkodami.

Robert Korzeniowski wystartuje w Runmageddon Ptak Warsaw Expo
Autor: materiały prasowe Robert Korzeniowski podczas rekonesansu w Gruzji.

Spis treści

  1. Pokonać przeszkody
  2. To już piąta edycja
  3. Ekstremalne liczby

Czterokrotny mistrz olimpijski w lutym tego roku podjął decyzję o starcie w Runmageddonie Kaukaz. Zaintrygowany nową formułą ekstremalnego biegu poza granicami Polski zdecydował się podjąć wyzwanie i pokonać 120 kilometrów po malowniczych górach Gruzji.

Pokonać przeszkody

W kwietniu, tuż po wyleczeniu kontuzji barku rozpoczął treningi pod okiem trenera Runmageddonu, a w weekend 25-26 maja pobiegnie po raz pierwszy w polskiej edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami. Start w Runmageddonie Ptak Warsaw Expo będzie świetną okazją do poznania smaku ekstremalnego wyzwania oraz do zmierzenia się z runmageddonowymi przeszkodami. Olimpijczyk stanie przed zadaniem pokonania między innymi konstrukcji: Multirig, Oponeo, Równoważnia, czy też Fireman oraz przeszkód przygodowych typu Lodowa, Doły do przeskakiwania czy Dywan z Opon.

To już piąta edycja

Runmageddon Ptak Warsaw Expo będzie już piątą edycją ekstremalnego biegu z przeszkodami w Polsce. Kolejne odbędą się w Gdyni (8-9.06.), w Country Park Pod Gajem (22-23.06.), w okolicach Poznania. W lipcu ekstremalny bieg z przeszkodami odbędzie się w Gliwicach (6-7.07), a w sierpniu: w Szczecinie (3-4.08) i Łodzi (17.08). Wakacje pożegna Runmageddon JSW S.A., KWK „Knurów-Szczygłowice” (30.08-01.09), a we wrześniu przyjdzie kolej na Runmageddon Kaukaz. Ekstremalny bieg z przeszkodami w malowniczych górach Gruzji wystartuje w dniach 21-27.09.2019 r. Więcej informacji o wydarzeniach na https://www.runmageddon.pl/imprezy

Ekstremalne liczby

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości.

Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).