Runmageddon Kids: brudne dzieci są szczęśliwe

2019-05-29 15:59

Trasy i przeszkody Runmageddonu cieszą dzieci i młodzież w całej Polsce. Już od początku roku około 7000 małych Runmageddończyków stanęło na starcie specjalnie przygotowanych dla nich formuł. Bawili się we Wrocławiu, Ełku, Krakowie i Warszawie, a już w następny weekend 8-9 czerwca wyruszą w ekstremalną morską przygodę Runmageddonu Gdynia.

Runmageddon Kids: brudne dzieci są szczęśliwe
Autor: materiały prasowe Dzieci najbardziej na świecie lubią skakać, biegać, pokonywać przeszkody i jeszcze się przy tym wybrudzić. To wszystko zapewnia start na dziecięcych trasach Runmageddonu.

Spis treści

  1. Dziecięce trasy
  2. Ubrudź się i zmęcz!
  3. Bieg na medal
  4. Runmageddon Kids na plaży

Kiedy dzieci pokonują trasy pełne błota, wody i piasku, rodzice patrzą na nie z dumą.

- Biegaliśmy przy naszych dzieciach i robiliśmy zdjęcia jak wariaci. Cieszyliśmy się ich determinacją i przygodą jaka tam na nich czekała – śmieje się Kinga, mama pięcioletniego Igora po starcie syna w Runmageddon Kids.

Dziecięce trasy

Dzieci najbardziej na świecie lubią skakać, biegać, pokonywać przeszkody i jeszcze się przy tym wybrudzić. To wszystko zapewnia start na dziecięcych trasach Runmageddonu. Teraz zawody w formule Kids (trzy grupy wiekowe: 4-5, 6-8 i 9-11 lat, trasa 1 km) i Junior (12-15 lat, 2 km) są rozgrywane przy każdym . Od tego roku przy każdym evencie Runmageddon są rozgrywane zawody dla dzieci i młodzieży. – To super sprawa! Dzieci mogą przeżyć to, co kiedyś my przeżywaliśmy bawiąc się w lesie w podchody.

Ubrudź się i zmęcz!

Tylko ze na Runmageddonie mają wszystkie emocje w pigułce. Ledwo wypełzną z błotnego rowu, już przeskakują przez drewnianą konstrukcję. Frajda niesamowita. A przy okazji kształtowanie siły charakteru. Wielu rodziców mówi dziecku „tylko się nie ubrudź” albo „nie biegaj, bo się spocisz”, a tu przesłanie jest odwrotne: ubrudź się i zmęcz do woli! – opowiada Kinga. Razem z mężem Wojciechem Staszewskim opisują na blogu sportowe życie swojej rodziny. W ostatnią sobotę maja wszyscy troje zadebiutowali w Runmageddonie.

Bieg na medal

– Najlepiej wciągać dzieci w sport pokazując im, że nas to cieszy – opowiada Kinga. – Ale start syna przeżyliśmy podwójnie. Wzdłuż trasy biegali rodzice, robiąc dzieciom zdjęcia, filmy. Nasz chłopak był bardzo skoncentrowany. Trochę się zawahał, kiedy trzeba było zjechać ze zjeżdżalni do rowu z wodą, ale pokonał strach. Takie zawody są właśnie po to, żeby bawiąc się przezwyciężać też własne ograniczenia. A potem kiedy w błotnistej kałuży spadł mu but, to już się z tego śmiał. Mąż pomógł mu go włożyć i chłopak dobiegł na szóstym albo siódmym miejscu w swojej serii. Medal z biegu sam powiesił sobie przy łóżeczku.

Runmageddon Kids na plaży

W Gdyni można spodziewać się jeszcze więcej wodnych przeszkód, bo zawody będą rozgrywane w Parku Kolibki oraz na okolicznej plaży. Nastolatki powyżej 16 roku życia (za zgodą rodzica) będą mogły pokonać trasę Intro – 3 km z 15 przeszkodami lub też nawet 6-kilometrowego Rekruta, gdzie czeka ich 30 przeszkód. Nieco młodsi – 12-15 lat – pobiegną na dwukilometrowej trasie z 15 przeszkodami. A dzieci między 4 a 11 rokiem życia mają do przebiegnięcia kilometr i do pokonania 10 przeszkód.

Szczegóły na temat Runmageddonu w Gdyni oraz zapisy pod adresem: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-gdynia-08-06-2019.