Spalamy kalorie na Zimowym Narodowym

2019-01-11 9:58

Ponad 55 tysięcy pączków, czyli równowartość 24 805 270 kilokalorii, spalili do tej pory goście jeżdżący na lodowiskach Zimowego Narodowego! Jazda na łyżwach, curling czy zjazdy z górki lodowej - to dobra okazja do zabawy, ale też możliwość poprawy kondycji i sylwetki.

Spalamy kalorie na Zimowym Narodowym
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Fit łyżwy
  2. 25 milionów kilokalorii
  3. Poranki dla dzieci
  4. Rolkomania
  5. Zimowy Narodowy najlepszy

Jednym z częstych postanowień noworocznych, jakie sobie stawiamy, jest zgubienie zbędnych kilogramów. Najwyższy czas zacząć je realizować. I nie musi to oznaczać trudnych i mozolnych ćwiczeń. Atrakcje Zimowego Narodowego dają wiele możliwości na skuteczne i przyjemne spalenie kalorii. Jazda na lodowisku, zjazdy z górki lodowej, curling, disco lodowisko, fitness na łyżwach z MultiSport czy jazda na skateparku łączą aktywność fizyczną z rozrywką.

Fit łyżwy

„Fitness na łyżwach z MultiSport to zajęcia dla młodzieży i dorosłych podczas których budujemy mięśnie, poprawiamy kondycję, rozwijamy estetykę ruchu, czyli dbamy o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne” – mówi Renata Aleksander, trener łyżwiarstwa figurowego ze szkoły Ice&Fun, koordynująca zajęcia fitness na łyżwach z MultiSport na Zimowym Narodowym.

„Jeśli chcemy spalić poświąteczne kalorie, zamiast samotnie ćwiczyć na siłowni, proponuję zebrać grupę znajomych lub rodzinę i połączyć przyjemne z pożytecznym podczas jazdy na lodzie. W trakcie trwającego 75 minut slotu, możemy spalić nawet 600 - 800 kcal! Jest to również doskonała alternatywa dla młodzieży, która często szuka pomysłu, jak spędzić czas wolny zimą” – dodała.

25 milionów kilokalorii

Na liczniku MultiSport, który znajduje się przy lodowiskach, liczba spalanych kalorii rośnie każdego dnia, co widać, gdy kolejne osoby odwiedzają lodowisko, aby jeżdżąc na łyżwach, wrócić do formy po nieco leniwych świętach. Do tej pory goście spalili na łyżwach już prawie 25 mln kalorii, czyli ponad 55 tysięcy pączków.

Spalać kalorie można również poprzez skorzystanie z atrakcji w namiocie MultiSport Lab. Ćwiczenia wytrzymałościowe oraz te w wirtualnym świecie (VR) to tylko kilka pomysłów na to, jak aktywnie spędzić czas z całą rodziną. Również tutaj można dokonać pomiaru składu ciała czy uzyskać porady dietetyków i ekspertów od aktywności fizycznej.

Poranki dla dzieci

Najmłodsi łyżwiarze podczas „Poranków dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, mogą poprzez zabawę nabywać i doskonalić swoje umiejętności na lodowisku. Dla rodziców kilkuletnich dzieci jest to dobry sposób na to, aby z jednej strony wyrobić nawyki u najmłodszych na aktywne spędzanie czasu, z drugiej zaś doskonalić technikę jazdy na łyżwach.

Spalamy kalorie na Zimowym Narodowym
Autor: materiały prasowe Na dzieci i nie tylko czeka także 12-metrowa lodowa górka do zjazdów na pontonach.

Starsi łyżwiarze mogą poczuć gorące rytmy karnawału podczas piątkowego i sobotniego „Disco lodowisko”, któremu rytm nadaje 4FUN.TV. Z kolei wszyscy miłośnicy zimowych szaleństw powinni koniecznie spróbować swoich sił podczas zespołowego meczu curlingu oraz zjechać z 12-metrowej górki lodowej E.Wedel.

Rolkomania

Na fanów dwóch kółek i więcej czekają emocje na skateparku, gdzie w najbliższą sobotę, 12 grudnia, odbędzie się amatorska liga slalomowa (I LOVE ROLKI), zaś w niedzielę dla dzieci zaplanowane są bezpłatne warsztaty z jazdy na deskorolce (Akademia Surfingu i Deskorolki).

Przez cały weekend na Zimowym Narodowym będzie można również pokręcić się na bumper cars i karuzeli. Natomiast w przerwie pomiędzy atrakcjami - odetchnąć, pijąc gorącą czekoladę na stoisku Pijalni Czekolady E.Wedel, kawę w „Zimowy Cafe by Segafredo” lub coś rozgrzewającego w „Stacji Grzewczej”.

Niezależnie od tego, które aktywności dostępne na Zimowym Narodowym wybierzemy, taka forma spalania kalorii będzie efektywna i z pewnością nie nudna.

Zimowy Narodowy najlepszy

Zimowy Narodowy został zauważony i doceniony na świecie dwiema prestiżowymi nagrodami, Galaxy Awards i Ipra Golden World Awards. 25 września 2017 roku Zimowy Narodowy został również wyróżniony nagrodą za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2017. Konkurs ten został zorganizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną.