Top 9 zimowych treningów, które nie wymagają specjalnych umiejętności

2019-01-15 13:56

Trening w zimie nie musi oznaczać dalekich wyjazdów w góry. Często wystarczy trochę śniegu w okolicy, aby w pełni korzystać z zimowej aury i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Poznaj treningi, które nie wymagają kosztownych przygotowań ani specjalnych umiejętności, są za to dobrym sposobem na poprawę kondycji i utratę kalorii zimą.

Uważa się, że zima to czas, który nie sprzyja treningom na zewnątrz. Niskie temperatury i prószący śnieg uniemożliwiają uprawianie wielu dyscyplin, a niektórych zniechęcają do jakiejkolwiek aktywności poza zamkniętymi pomieszczeniami. Z kolei wypad na narty dla wielu osób jest zbyt kosztowny, a do tego trwa krótko i nie pozwala na regularne treningi przez całą zimę.

Istnieją jednak formy aktywności, które nie wymagają specjalnych przygotowań ani dalekich podróży. Trening na nartach biegowych, łyżwach, bieganie czy nawet bitwa na śnieżki to ciekawe sposoby na zachowanie dobrej kondycji również zimą. Wystarczy, żeby w okolicy spadło trochę śniegu, a powstają świetne warunki do ćwiczeń fizycznych.