Zapraszamy na narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 roku

2019-01-04 9:14

Zapraszamy fanów nart biegowych i nordic walking! W dniu 20 stycznia 2019 Powiat Warszawski Zachodni wraz z Parkiem Rozrywki Julinek, Gminą Leszno oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym organizuje Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863.

Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r.
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Rajd upamiętniający powstanie
  2. W Kampinosie

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych, a w szczególności biegów narciarskich, do udziału w rajdzie narciarskim zorganizowanym w celu upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Rajd upamiętniający powstanie

W tym roku mija 156 lat od wydarzeń, które miały duży wpływ na dalsze losy Polski. Powstanie Styczniowe rozpoczęło się 22 stycznia 1863 roku. W czternastomiesięcznej walce stoczono ponad tysiąc potyczek, w których poległo wiele osób, a powstanie ostatecznie zakończyło się klęską Polaków.  Powstanie to było najdłużej trwającym i najbardziej masowym ruchem niepodległościowym XIX w.

Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych ma charakter rekreacyjny. Nie występuje w nim element rywalizacji. W tegorocznej edycji zapraszamy narciarzy biegowych i miłośników nordic walking.

W Kampinosie

Podobnie jak w edycjach poprzednich w tym roku organizatorzy wyznaczyli tę samą trasę czyli dwie pętle po 5,5 km. Całość będzie przebiegała szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego ze startem na terenie Parku Rozrywki Julinek.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Liczba miejsc limitowana - do 300 osób (organizator przewiduje 200 osób na nartach biegowych, 100 osób w nordic walking). Po zmaganiach sportowych, na uczestników czekają ognisko i ciepły poczęstunek.

W programie także pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej z okresu Powstania Styczniowego. Organizator, czyli Powiat Warszawski Zachodni, zapewnia możliwość nieodpłatnego wypożyczenia 100 kompletów nart i butów po wcześniejszej rezerwacji sprzętu (decyduje kolejność zgłoszeń). Po uprzedniej rejestracji można też wziąć udział w rajdzie z własnym sprzętem narciarskim lub wynająć sprzęt odpłatnie, pisząc na adres [email protected].

Zapisy trwają do 16 stycznia do godz 12:00. W przypadku braku śniegu rajd zamieni się w marsz nordic walking. Wszelkie informacje znajdują się na www.pwz.pl.