Adidas i Parley zbiera 1,5 miliona dolarów na walkę z plastikiem oceanicznym

2019-05-29 10:41

W 2018 roku adidas we współpracy z fundacją Parley przeznaczył na edukację młodzieży 1 milion dolarów zebranych podczas akcji Run For The Oceans. W tym roku rzuca kolejne wyzwanie - za każdy przebiegnięty kilometr rejestrowany przez aplikację Runtastic między 8 a 16 czerwca marka przekaże 1 dolara na Parley Ocean School. Cel to 1,5 miliona dolarów w tym roku.

Adidas i Parley zbiera 1,5 miliona dolarów na walkę z plastikiem oceanicznym
Autor: materiały prasowe Chcąc wesprzeć inicjatywę adidas x Parley, wystarczy pobrać darmową aplikację Runtastic i dołączyć do wyzwania Run For The Ocean.

Spis treści

  1. Cel: 1,5 miliona dolarów
  2. 11 milionów par butów z recyklingu
  3. Wyzwanie Run For The Oceans

W 2018 roku adidas, pod hasłem Run For The Oceans, zainicjował globalny ruch, jednoczący biegaczy z całego świata, którzy biegając zebrali 1 milion dolarów dla fundacji Parley for the Oceans.

Dotychczas zebrane pieniądze, za pośrednictwem programu Parley Ocean School, pomogły w bezpośrednim kształceniu ponad 100 tysięcy młodych osób oraz ich rodzin, zamieszkujących najbardziej zanieczyszczone tereny na wybrzeżach i jednocześnie najmniej świadomych zagrożeń.

Cel: 1,5 miliona dolarów

W tym roku, adidas zwiększa tempo! Kampania zjednoczy jeszcze więcej biegaczy, w większej liczbie lokalizacji niż wcześniej, a tegoroczny cel został podniesiony do kwoty 1,5 miliona dolarów. Każdy dolar przyczyni się do rozwoju programu Parley Ocean School i uruchomienia platformy (Parley youth activist platform), która pozwoli uczniom nabyć odpowiednie umiejętności, narzędzia i wiedzę niezbędną do ochrony oceanów. Platforma ruszy już 8 czerwca pod adresem www.parley.tv.

11 milionów par butów z recyklingu

Dzięki współpracy adidas x Parley, z brzegów plaż zostały zebrane ogromne ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Od 2015 roku marka przekształca Ocean Plastic® w odzież sportową. Przy użyciu nici powstałej z recyklingowanego plastiku, do tej pory uszyto 5 milionów par butów, a w tegorocznej kolekcji marka wyprodukuje ich aż 11 milionów.

W czerwcowej linii Parley pojawi się model Alphabounce+, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wsparciu i komforcie. But idealnie dopasowuje się do stopy dzięki zoptymalizowaniu systemu sznurowania.

W skład kolekcji wchodzi pełna gama odzieży sportowej, której część została wyprodukowana w technologii Parley Pro-Dye, tworzące unikalny w każdym detalu wzór na materiale. W stylowej i ekologicznej linii znajdziemy m.in. męskie spodenki Parley 4KRFT i damskie Parley Believe This Tight, oba produkty wykonane zostały z co najmniej 75% nici przetworzonych plastikowych odpadów. adidas ambitnie dąży do wyeliminowanie poliestru ze swoich wszystkich produktów do 2024.

Wyzwanie Run For The Oceans

Chcąc wesprzeć inicjatywę adidas x Parley wystarczy pobrać darmową aplikację Runtastic i dołączyć do wyzwania Run For The Oceans. Rejestrując się i biegając między 8 a 16 czerwca zamieniamy każdy przebiegnięty kilometr na 1$, który adidas przekaże na Parley Ocean School (do kwoty 1,5 mln dolarów). adidas Runners Warsaw będzie również gospodarzem imprezy lokalnej, o czym więcej informacji już wkrótce.