Bieg SGH, czyli jak pomóc dobrze się bawiąc?

2019-04-19 9:31

VI edycja Biegu SGH już niedługo - jest to doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim zrobienia czegoś dobrego, bo wydarzenie organizowane jest w szczytnym celu.

Bieg SGH
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Trasa biegu
  2. Wsparcie sportowców

Bieg SGH to aktualnie największy studencki bieg uliczny w Polsce. VI edycja rusza już 28 kwietnia 2019 w Warszawie.

Zebrane środki będą przeznaczone na leczenie 3-letnego Teosia, który od urodzenia choruje na wiotkość mięśni, dysplazję kostną, a także karłowatość. Chłopiec nie może rozwijać się fizycznie tak, jak jego rówieśnicy. Dopiero po odbyciu kilku skomplikowanych operacji rozpoczął swoją naukę chodzenia.

W tym roku odbędzie się jeszcze jedna operacja, która da szansę Teodorkowi na lepsze życie. Jej koszt przewyższa jednak możliwości finansowe rodziców - potrzebna jest każda pomoc. Teoś marzy o tym, aby chodzić, dlatego pobiegnij z nami i pomóż spełnić to marzenie!

Trasa biegu

Trasy biegu zostaną poprowadzone ulicami Mokotowa. Dorośli mają wyboru są dwa atestowane dystanse: 5 i 10 km. Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach i specjalnie dla nich przygotowana zostanie trasa o długości 1,1km. Tradycyjnie uczestnicy będą mogli także zrelaksować się w przepełnionej atrakcjami Wiosce Biegowej, która zlokalizowana będzie przy Szkole Głównej Handlowej, na terenie Ogrodów Rektorskich.

Wsparcie sportowców

Ze racji swojego charytatywnego charakteru Bieg SGH chętnie wspierany jest przez sportowców takich jak Julia Kotecka-Nerek, Łukasz Oskierko, Mateusz Jasiński, Angelika Cichocka, Joanna Kajstura, Wojciech Kopeć czy Marcin Suski. Portal wformie24.pl także wspiera inicjatywy charytatywne i został Patronem Medialnym VI edycji Biegu SGH.

Zapisy na pomaganie przez bieganie już ruszyły! Ceny pakietów startowych dla dorosłych wynoszą od 45 do 55zł (w zależności od daty zakupu), a dla dziecka - 20 zł.

Informacje na stronie bieg.samorzadsgh.pl i na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!