Muzyka do biegania: ranking 10 energetycznych piosenek

2019-04-03 14:55

Muzyka do biegania to dla niektórych nieodłączny element codziennego treningu. Dobra piosenka potrafi zmobilizować do wysiłku i pomóc w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych. Oto ranking 10 piosenek do biegania, które pozwolą ci zapomnieć o zmęczeniu w trakcie treningu i naładują pozytywną energią.

Muzyka do biegania
Autor: Getty Images Bieganie z muzyką pozwala pokonywać kilometry szybciej i przyjemniej.

Spis treści

  1. 10 najlepszych piosenek do biegania

Słuchanie muzyki do biegania podczas treningu ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Przeciwnicy argumentują, że chwytliwa piosenka może tak bardzo cię pochłonąć, że... mimowolnie zboczysz z trasy lub, co gorsza, nie zauważysz czerwonego światła na przejściu dla pieszych.

Jeśli jednak biegasz z dala od centrum miasta i wybierasz mniej uczęszczane dróżki, nie ma powodu do obaw – muzyka do biegania może tylko pomóc ci w osiąganiu lepszych wyników. Wielu zawodowych sportowców, w tym maratończyków, przyznaje, że muzyka to dla nich nieodłączny element codziennego treningu i najlepszy motywator. I nic dziwnego – dobry kawałek potrafi sprawić, że przemierzane kilometry zamieniają się w metry, a zmęczenie przestaje dawać się we znaki.

Czytaj też: Jak dobrać muzykę do ćwiczeń? Tempo muzyki a skuteczność treningu

Oto ranking 10 piosenek do biegania, które maratończykom pomogą w biciu rekordów, a rekreacyjnym biegaczom dodadzą sił na trasie i naładują pozytywną energią.

10 najlepszych piosenek do biegania

1. Feder - Breathe

2. Pharell Williams – Happy

3. Calvin Harris – Flashback

4. Lykke Li - I Follow Rivers

5. Kungs – Be Right Here

6. Rita Ora – Anywhere

7. Loud Luxury feat. Brando - Body

8. Rizzle Kicks - Down With The Trumpets

9. Lo Air – Day and Night

10. Silk City, Dua Lipa – Electricity

Macie swoje ulubione piosenki do biegania? Podzielcie się nimi w komentarzach! :)