Najstarszy w Polsce maratończyk na IV Biegu dla Serca po Krakowskich Plantach

2017-11-20 13:43

W sobotę 18.11 o godzinie 7.00 odbył się czwarty już, poranny Bieg dla Serca po Plantach Krakowskich który był częścią Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017.

Najstarszy w Polsce maratończyk na IV Biegu dla Serca po Krakowskich Plantach
Autor: materiały prasowe Najstarszy-w-Polsce-maratończyk-na-IV-Biegu-dla-Serca-po-Krakowskich-Plantach

bieg_po_plantach_2017_foto.jpg
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl

Bieg dla Serca, to bieg zarówno dla pacjentów kardiologicznych, ale także wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje serce nawet w chłodne jesienne dni.

W tym roku na starcie biegu stanęli nie tylko goście z zagranicy, prelegenci i uczestnicy  Kongresu Kardiologii Prewencyjnej, ale także mieszkańcy Krakowa oraz szacowni seniorzy. Wśród biegaczy był Pan Jan Stachow, 88 latek, były komandos - najstarszy maratończyk w Polsce, który z rąk profesora Piotra Jankowskiego odebrał puchar dla najstarszego uczestnika IV Biegu dla Serca.

- Biegły z nami osoby, które lubią aktywny tryb życia i dbają o swoje zdrowie. Nie straszna była nam wczesna pora i niesprzyjająca pogoda. Podkreślam, że w aktywności fizycznej ważna jest regularność. Jeśli ktoś jeszcze nie biegał  mógł przyjść i przemaszerować z nami ten dystans lub przejechać go na rowerze ponieważ każda forma aktywności fizycznej jest dla naszego serca i całego organizmu wręcz zbawienna - powiedział po biegu prof. Piotr Jankowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017.

Poranny Bieg po Plantach Krakowskich stanowi najlepsze praktyczne potwierdzenie zaleceń lekarzy dotyczących zbawiennego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie serca - niezależnie od pory roku. Uczestnicy już po raz czwarty zmierzyli się z dystansem czterech kilometrów, rozpoczynając rywalizację u bram Starego Miasta przy ul. Siennej.

bieg_po_plantach_2017_.jpg
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl