Relacja z 4. Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego

2014-08-28 14:01

24 sierpnia 2014 roku odbyła się największa impreza sportowa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, czyli 4. Półmaraton PWZ imienia Janusza Kusocińskiego. Czwarta edycja biegu była rekordowa pod względem frekwencji. Padł też nowy rekord trasy.

4 Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego
Autor: FotoMaraton.pl

Spis treści

  1. Zwycięzcy IV Półmaratonu im. J. Kusocińskiego

W niedzielny deszczowy poranek biegacze, którzy stawili się w strefie startu w Błoniu obawiali się załamania pogody, jednak aura okazała się wręcz idealna do pokonywania kolejnych kilometrów - brak słońca, trzynaście stopni na plusie i lekka mżawka zapewniały wytchnienie i zachęcały do bicia rekordów.

4 Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego
Autor: FotoMaraton.pl

Biuro Zawodów tętniło życiem już od wczesnych godzin porannych, kiedy to po odbiór pakietów startowych stawiali się jeszcze niektórzy zawodnicy - organizacja była na tyle sprawna, że w żaden sposób nie kolidowało to z przebiegiem rozpoczęcia imprezy.

Przed startem zawodnicy zostali zaproszeni do wspólnej rozgrzewki przez przedstawicieli Fundacji Biegam Bo Lubię. Biegacze wystartowali z Błonia punktualnie o godzinie 10.00. Już na samym początku wyłoniła się silna grupa prowadząca bieg, która dominowała nad pozostałymi zawodnikami aż do samej mety.

4. Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego
Autor: FotoMaraton.pl

Trasa półmaratonu przebiegała przez teren gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego, wśród pól, łąk i drzew - uczestnicy biegu zwracali szczególną uwagę na jej malowniczość i wyjątkowe walory widokowe. W opozycji do typowych biegów miejskich tutaj panowała "Przestrzeń, swoboda i wolność", zgodnie z hasłem 4. Półmaratonu PWZ.

Na szczególną uwagę zasługują także kibice oraz wolontariusze obecni na punktach regeneracyjnych zlokalizowanych na 5, 10 i 15 kilometrze trasy - ich entuzjazm, żywiołowy doping i serdeczność dodawały biegaczom sił i energii!

4 Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego
Autor: FotoMaraton.pl

Zwycięzcy IV Półmaratonu im. J. Kusocińskiego

Pierwszy w Borzęcinie Dużym pojawił się Kenijczyk Rop Abel Kibet (1:07:11), zaraz po nim Kenijczyk Mwangi Joel Main (1:08:32), trzeci finiszował Polak Bartosz Olszewski (1:10:54). Zwycięzca ustanowił nowy rekord trasy, który od drugiej edycji Półmaratonu PWZ w 2012 należał do wspomnianego Bartosza Olszewskiego (rekord wynosił 1:11:23).

Wśród kobiet najlepsze okazały się Kenijka Chebet Agnes (01:15:38), Polka Aleksandra Lisowska (01:17:01) i Kenijka Yadda Consalater Chemtai (1:18:09). Bieg ukończyło 626 zawodników, co oznacza rekordową frekwencję, jeżeli chodzi o dotychczasowe edycje Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Tegoroczna edycja Półmaratonu Powiatu Warszawskiego Zachodniego z pewnością przejdzie do historii, jednak organizatorzy już teraz zapowiedzieli że w przyszłym roku postarają się, aby kolejny bieg okazał się jeszcze większym sukcesem.

Materiały prasowe