Weź udział w 8. Biegu Wegańskim i odkryj dziką stronę Warszawy!

2018-05-10 15:33

20 maja odbędzie się 8. Bieg Wegański - to ostatni moment na zapisy! Na biegaczy czeka piękna nadwiślańska ścieżka, dystanse od 2,5 do 21 km oraz jeden z największych w Polsce targów z kuchnią roślinną - Zabiegany Targ Wegański. Szczególną atrakcją wiosennego wydarzenia będzie seria spotkań ze znanymi postaciami ze świata sportu, kulinariów i ekologii czyli Kwadrans z... Zapowiada się PYSZNE BIEGANIE!

Weź udział w 8. Biegu Wegańskim i odkryj z nami dziką stronę Warszawy!
Autor: Materiały prasowe

Spis treści

  1. Po pierwsze: BIEGAMY!
  2. Po drugie: ROZMAWIAMY!
  3. Po trzecie: DZIAŁAMY!
  4. Po czwarte - JEMY! czyli wegański wymiar imprezy

Fundacja Run Vegan zaprasza na 8. edycję Biegu Wegańskiego. 20 maja 2018 r. W niedzielę, na błoniach przy Centrum Olimpijskich w Warszawie, odbędzie się całodniowy piknik przyciągający biegaczy oraz wszystkich, którzy lubią smacznie, ciekawie i zdrowo zjeść. Imprezę poprowadzi aktorka Paulina Holtz i dziennikarz sportowy Piotr Falkowski, a o oprawę muzyczną zadba zespół DOMOFONIA.

Bieg będzie poprzedzać akcja wspólnego sprzątania nadwiślańskich ścieżek "Zabiegam o czystą Warszawę", która odbędzie się 19 maja w godzinach 10.00-13.00.

8 Bieg Wegański odbywa się pod patronatem Fundacji Viva! i wieńczy rozpoczynający się 13 maja Tydzień WEGE organizowany przez Fundację.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy WSZYSTKICH, niezależnie od diety i poglądów :)

Po pierwsze: BIEGAMY!

Biegacze mają do wyboru 3 dystanse: 5, 10 oraz popołudniowy półmaraton czyli 21 km. Przewidziany jest również dystans 2,5 km czyli bezpłatny Rodzinny Bieg po Zdrowie. Trasy wszystkich biegów prowadzą pięknymi, miękkimi ścieżkami wzdłuż brzegów Wisły. Dla wielu uczestników to okazja, by poznać tę zieloną i dziką część Warszawy i odkryć, jak uniknąć asfaltu nie ruszając się z miasta. Ciekawostką jest to, że w lasach wzdłuż ścieżki znajdują się cenne dla przyrody obszary lęgowe ptactwa.

Na trasach Biegu Wegańskiego będzie można spotkać m.in.aktorkę Paulinę Holtz, posłankę Joannę Muchę, blogerkę i autorkę książki SLOW LIFE Joannę Glogazę, dziennikarza Piotra Falkowskiego, Malkę Kafkę, właścicielkę sieci wegańskich restauracji Tel Aviv czy Przemka Ignaszewskiego, który prowadzi popularny blog VEGENERAT.

Organizatorzy gorąco zachęcają do startu w przebraniu. Dla najciekawiej przebranych uczestników przewidziane są nagrody i pamiątkowe statuetki. W kolorowych strojach pobiegną również Zające czyli tzw. pacemakerzy, którzy zadbają o dotarcie wszystkich do mety w wyznaczonym czasie. To ważne, ponieważ wśród uczestników Biegu jest wielu debiutantów i osób, które na co dzień nie biegają, chcą jednak wystartować “dla idei”. Wśród Zajęcy m.in. Piotr Falkowski i Kamil Dąbrowa, redaktor naczelny sieci stacji Meloradio

Koncept Biegu czyli połączenie sportu i kuchni roślinnej w szczególny sposób spełnia się na mecie. Tam na wszystkich biegaczy czeka wegańska Kasza Party, czyli posiłek regeneracyjny, przygotowany na bazie certyfikowanych produktów rolnictwa ekologicznego. Dzięki temu można będzie od razu przekonać się organoleptycznie o smaku i różnorodności wegańskiej kuchni. Równolegle odbędą się także Biegi Dzieci w czterech grupach wiekowych na dystansach od 400 do 1600 metrów. Wspólne bieganie dzieci i rodziców oraz kolorowe przebrania obu tych grup nadają szczególny koloryt całemu wydarzeniu.

Rejestracja dla biegaczy: https://www.biegweganski.pl/rejestracja/

Po drugie: ROZMAWIAMY!

Nowością majowej edycji jest KWADRANS Z… Jest to seria wystąpień nawiązujących do formuły TED, podczas których będzie można spotkać znane i lubiane postaci ze świata sportu, medycyny, nauki, ekologii, a także aktywistów na rzecz zwierząt i popularnych, blogerów kulinarnych i autorów książek. Udział wezmą m.in. ortopeda dr Piotr Tarkowski, dietetyk i prezes Fundacji Szczęśliwi bez Cukru Małgorzata Sobczyk oraz socjolog Jarosław Urbański, restauratorka Malka Kafka i bloger Vegenerat. Wstęp jest bezpłatny i bez rejestracji, przy wejściu czekać będzie puszka Schroniska w Korabiewicach na symboliczną złotówkę.

Po trzecie: DZIAŁAMY!

Bieg Wegański ma także ważny aspekt charytatywny i proekologiczny:

  • Chcesz wesprzeć Schronisko dla zwierząt?

Na Biegu Wegańskim z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!. Chętni mogą również kupić on-line symboliczną cegiełkę Biegu Wegańskiego wspierającą działanie schroniska - 1 minuta funkcjonowania placówki to ok.2 zł, 1 dzień - ok. 3000 zł. Współpraca ze Schroniskiem przy poprzednich edycjach Biegu dała rezultat w postaci zakupu całorocznych bud dla psów, namiotu edukacyjnego dla wolontariuszy, zakupu miesięcznego zapasu siana dla korabiewickich koni i wsparcia projektu leczenia psich seniorów.

Link do aukcji: https://pomagam.pl/bieg8

  • Chcesz pobiec z psem?

Proszę bardzo! Organizatorzy zachęcają do startu w psim towarzystwie. Na dystansie 5 km przewidziana jest z odrębna, dodatkowa klasyfikacja zawodników w tej kategorii.

  • Myślisz o adopcji psa?

Świetnie się składa! Na linii startu stanie - uwaga - 70! wolontariuszy z psami ze Schroniska na Paluchu. Może któryś z tych psiaków zostanie właśnie Twoim towarzyszem? Przedstawiciele Palucha chętnie opowiedzą o adopcji oraz pracy wolontariuszy w schronisku.

  • Przeszkadzają Ci śmieci nad Wisłą?

Włącz się do działania! W sobotę, 19 maja, dzień przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek na Bielanach i Żoliborzu w ramach akcji „Zabiegam o czystą Warszawę”. Można też przynieść elektroodpady i zużyte telefony, którymi zajmie się wspierająca akcję firma REMONDIS. Dla dzieci przewidziane są warsztaty ekologiczne, a na wszystkich czeka porcja energii w postaci wegańskich słodyczy od SUPER KRÓWKI.

Po czwarte - JEMY! czyli wegański wymiar imprezy

Ważnym punktem wydarzenia jest Zabiegany Targ Wegański z pysznymi i różnorodnymi daniami kuchni roślinnej z całego świata. Na Targu będzie można smacznie zjeść na słodko i na wytrawnie, kupić książki i koszulki. Będą lody, baklawa, kuchnia indyjska i libańska, a także swojskie pierogi. Targ daje także okazję do skorzystania z porady dietetyka i fizjoterapuety oraz bezpłatnego masażu.

Na terenie Targu będą również stoiska fundacji działających na rzecz zwierząt - VIVA, Otwarte Klatki, Empatia i OTOZ Animals.

Wstęp bezpłatny, pełna lista wystawców stronie Biegu Wegańskiego.

Ważne

Start w biegach wymaga rejestracji on-line: https://www.biegweganski.pl/rejestracja/. Osoby w wieku pow. 70 lat są zwolnione są z opłaty startowej. Możliwość zapisania się on-line tylko do piątku 11 maja, po tym terminie można zapisać się osobiście w Biurze Zawodów.