Wrocławski Bieg Akademicki - wybiegajmy marzenie!

2019-04-20 14:06

12 maja 2019 roku już po raz piąty będziemy mogli wziąć udział we Wrocławskim Biegu Akademickim, który odbędzie się w Parku Grabiszyńskim. Jak co roku cel jest szczytny.

Wrocławski Bieg Akademicki
Autor: materiały prasowe Podczas biegu uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dwóch dystansach – 5 i 10 km.

Spis treści

  1. Aktywne juwenalia
  2. Dla dwuletniej Marysi

W poprzedniej edycji aż 1000 biegaczy pokazało, że warto pomagać w sportowym stylu. Wydarzenie organizowane jest przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów działającą przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Akademicki Związek Sportowy UE Wrocław.

Aktywne juwenalia

Powstało w celu propagowania aktywności fizycznej w okresie juwenaliowym. Skierowane jest jednak nie tylko do studentów, a do wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas, jednocześnie pomagając. Podczas biegu uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dwóch dystansach – 5 i 10 km oraz w dwóch kategoriach – OPEN i STUDENT. Całemu wydarzeniu poza głównym punktem imprezy towarzyszą specjalnie przygotowane atrakcje i rozwinięte miasteczko biegowe.

Dla dwuletniej Marysi

Jednak to nie przekroczenie linii mety w jak najszybszym czasie jest najważniejsze. Wrocławski Bieg Akademicki jest przede wszystkim wydarzeniem charytatywnym. Organizatorzy głęboko wierzą, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i nieść pomoc poprzez aktywność fizyczną. W tym roku cały dochód zostanie przekazany dla dwuletniej Marysi, która ma już za sobą ciężką walkę z nowotworem. Guz zniknął z policzka Marysi, jednak zostawił po sobie ślad, którego chcielibyśmy wspólnie się pozbyć, żeby pomóc Marysi wrócić do normalności i przywrócić jej zdrowy wygląd.

Wszystkie informacje odnośnie zapisów, a także samej inicjatywy i tegorocznego wydarzenia odnaleźć można na Facebooku, Instagramie oraz stronie internetowej www.biegakademicki.pl