Najpiękniejsze siłownie świata - top 5

2019-02-27 9:32

Siódme poty wylewane na siłowni nie będą takie straszne, gdy wokół jest pięknie i... luksusowo. Na całym świecie jest kilkanaście miejsc, które swoim wyglądem zapierają dech w piersiach, a jednocześnie można w nich wykonać świetny trening. Sprawdź, jak wyglądają i co oferują jedne z najpiękniejszych siłowni świata.

Najpiękniejsze siłownie świata
Autor: materiały prasowe Teamexos.com Exos z USA to nie tylko ekskluzywne siłownie z basenami i strefami wellness, ale także ośrodki kultury, działające na rzecz lokalnych społeczności.

Spis treści

  1. La Belle Equipe
  2. SkyWellness
  3. EXOS
  4. The Harbour Club
  5. Exuma Gym
  6. Equinox Kensington

La Belle Equipe

La Belle Equipe, czyli ekskluzywny punkt na mapie Paryża, przy modnej 10 ulicy Rue d'Abbeville. Cechą charakterystyczną jest budynek w secesyjnym stylu Art Nouveau, w którym mieści się siłownia. Styl ten to najczęściej połączenie linii giętkich, płynnych, a jednocześnie ruchliwych. Dodatkowo cała kamienica obfituje w bogatą ornamentykę, głównie roślinno-zwierzęcą w delikatnym pastelowym wykończeniu.

Siłownia wyróżnia się nie tylko modnym designem. Ma być miejscem do spędzania czasu wolnego z możliwością zaangażowania ciała, jak i ducha. Zdecydowanie nie przypomina kompleksu placówek fitness.

Najpiękniejsze siłownie świata
Autor: materiał prasowy LaBelleEquipeParis.fr W Le Belle Equipe po treningu można posiedzieć z filiżanką kawy i poczytać książkę.

Założyła ją grupa przyjaciół, którzy w swoim życiu zdobywali nagrody na arenie międzynarodowej w tajskim boksie. Ich wizją nie jest poszerzanie swojej działalności, lecz maksymalne skupienie się na tym konkretnym miejscu i stałych bywalcach, którzy właśnie za jej specyfikę ją wybrali.

W Le Belle Equipe można usiąść, posiedzieć w spokoju z filiżanką kawy i poczytać książki, które sprzedają pracownicy, a później zrobić ciężki trening.

Najpiekniejsze siłownie świata
Autor: materiał prasowy LaBelleEquipeParis.fr Siłownia Le Belle Equipe mieści się w pięknym secesyjnym budynek w stylu Art Nouveau.

SkyWellness

Każdy miłośnik aktywności fizycznej powinien choć raz poczuć się jakby ćwiczył w chmurach. Szczególnie, jeśli jednostka treningowa jest na tyle wymagająca, że jedynie piękny widok za oknem może pomóc w zmaganiu się z własnym ciałem. Taki klimat oferuje siłownia w Belgradzie, w Serbii.

Poza imponującymi krajobrazami otaczającymi tę siłownie punkt oferuje najwyższej jakości usługi, jak np. włoski sprzęt do ćwiczeń. Dodatkowo stara się dbać o członków społeczności, którą tworzą osoby trenujące w SkyWellness, udostępniając im wszelkiego rodzaju udogodnienia wspomagające odnowę biologiczną, jak np. saunę, mini spa, masaże, salon kosmetyczny i wiele innych. Dla miłośników wody znajduje się tam także ogromny, luksusowy basen.

EXOS

Poza poczuciem przynależności do prestiżowej i wąskiej grupy członków luksusowych siłowni EXOS oferuje coś więcej. Z pewnością założyciele byli świadomi, że np. uwielbiani na całym świecie zawodnicy piłki nożnej powinni mieć miejsce do wykonywania kompleksowych treningów na całe ciało.

Najpiękniejsze siłownie świata
Autor: materiały prasowe Teamexos.com EXOS znajduje się w Phoenix. Jego wymiary przekraczają 2800 metrów kwadratowych.

Tak oto pod koniec lat dziewięćdziesiątych powstał punkt, który w jednym budynku łączy profesjonalne boisko do grania w piłkę nożną oraz całą strefę funkcjonalną, gdzie można wykonać treningi na maszynach. Do tego basen oraz strefa wellness

EXOS znajduje się w Phoenix. Jego wymiary przekraczają 2800 metrów kwadratowych. Niestety cena miesięcznego członkostwa w tej siłownie przekracza przychody niejednego mieszkańca Arizony. Ideą pracowników siłowni jest poprawianie wydajności ludzi na każdej płaszczyźnie życiowej poprzez ukierunkowany trening.

Niezależnie od tego, czy współpracę z nimi podejmie muzyk rockowy, inżynier, czy zawodowy sportowiec. Kadra pracowników siłowni EXOS kieruje się czterema zasadami: • uczyć się - zdobywają dużo informacji o kliencie, • projektować - tworzą trening w oparciu o potrzeby klienta, • dostarczyć - zrobić zindywidualizowany plan na podstawie przeprowadzonego wywiadu, • udoskonalać - mierzyć efekty i udoskonalać współpracę.

Najpiękniejsze siłownie świata
Autor: materiały prasowe Teamexos.com łączy profesjonalne boisko do grania w piłkę nożną oraz strefę funkcjonalną, gdzie można wykonać treningi na maszynach.

The Harbour Club

To miejsce do ćwiczeń osób korzystających przede wszystkim z usług hotelu The Chelsea Harbour w Londynie. To właśnie tę siłownię wybrała, np. rodzina królewska, aby poprawiać swoją kondycję przed ważnymi wydarzeniami w ich życiu jak ślub księcia Williama. Miejsce poza niesamowicie wysoką ceną karnetu zdecydowanie wyróżnia się różnorodnością oferty.

Najpiękniejsze siłownie świata
Autor: materiały prasowe harbourclub.com To właśnie tę siłownię wybrała brytyjska rodzina królewska.

Aktywność fizyczna w Harbour Club nie oznacza tylko ćwiczeń pięknej w strefie funkcyjnej. Członkowie klubu mogą korzystać z kilku basenów, w tym z siedemnastometrowego z wodospadem, z kilkunastu kortów tenisowych, a poza tym ze wszystkich zabiegów oferowanych w pakiecie SPA, które mieści się w tym samym budynku.

Zabiegi regeneracyjne odbywają się w sześciu luksusowych salach. W kompleksie Harbour w każdej szatni znajduje się sauna i łaźnia parowa. Klubowicze w ramach odwiedzin siłowni mogą także skorzystać bezpośrednio po treningu z usług salonu fryzjerskiego Figaro, który znajduje się na miejscu. Pracownicy siłowni chcą zapewnić klientom:

  • połączenie luksusu, komfortu i relaksu
  • ciepłą i zachęcającą atmosferę
  • szeroki wachlarz doświadczeń terapeutycznych, holistycznych zabiegów i czystego rozpieszczania.

Exuma Gym

Według rankingów najdroższa, a zarazem najbardziej ekskluzywna siłownia w Polsce. Znajduje się w Warszawie, na Śródmieściu. Jedna strona siłowni jest prawie całkowicie oszklona, dzięki czemu w trakcie ćwiczeń można uspokajać się patrząc na Wisłę. Exuma Gym nie ma tworzyć wyłącznie klimatu miejsca do ćwiczeń.

Posiada specjalnie zaprojektowany bar, gdzie można nabyć fit przekąski, a dodatkowo w swojej ofercie organizuje spotkania biznesowe, medialne eventy oraz inne, rozmaite wydarzenia. Jej wyróżnikiem na tle innych miejsc do ćwiczeń na mapie Polski jest fakt, że poza ubraniem na zmianę nie musisz nic pakować do torby treningowej.

Ręczniki, kosmetyki, gumki do włosów, jednorazowe maszynki do golenia - Exuma Gym gwarantuje to wszystko na miejscu klientom z karnetem członkowskim.

Jak wygląda wnętrze? Poza specjalnym, najwyższej klasy sprzętem cała siłownia ma bardzo luksusowy klimat. Obfituje w mozaiki na podłogach. Dodatkowo wnętrze zdobi surowy beton i miedź, a całość uzupełniają pikowane pluszowe kanapy. Człowiek może odnieść wrażenie, że wchodzi do salonu w pałacyku, a nie do recepcji siłowni. Nawet prysznice przypominają bardziej wnętrza luksusowego hotelu niż pomieszczenia na siłowni.

Equinox Kensington

Equinox Kensington to siłownia, a zarazem klub fitness, znajdujący się w Wielkiej Brytanii. Miejsce to mieści się w historycznym budynku. Po przekroczeniu progu sali ćwiczący może odnieść wrażenie, że wchodzi do całkowicie innego świata. Patrząc na okoliczne budynki to wnętrze siłowni jest jak przeszłość ścierająca się z nowoczesnością.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Goals. ↓ Have you done a pilates private or duet with us? -- ?@sorabelleofficial Post udostępniony przez Equinox (@equinox)

Najbardziej charakterystycznym punktem tej siłowni jest ogromny sufit w kształcie elipsy. Nie da się go nie zauważyć podczas ćwiczeń na siłowni. Dzięki specjalistycznemu oświetleniu całe wnętrze jest bardzo jasne, niemal białe. Można odnieść wrażenie, że ćwiczy się na poziomie chmur.

Dodatkowo siłownia oferuje szereg luksusowych usług swoim klientom, jednak ich najnowocześniejszy punkt na tej liście to sprzęt do skanowania ciała w 3D, dzięki czemu trenerzy personalni mogą jeszcze lepiej układać indywidualne plany treningowe.