Wiesenberg czy Chodakowska: który trening jest lepszy?

2014-05-08 14:26

Regularne ćwiczenia, zarówno z Sylwią Wiesenberg, jak i Ewą Chodakowską, zapewnią każdej kobiecie wymarzoną, zgrabną sylwetkę. Metody trenerek różnią się jednak intensywnością, ilością i sposobem wykonywania ćwiczeń. Zastanawiasz się, który trening będzie dla ciebie najlepszy? Sprawdź, na czym polegają metody znanych trenerek fitnessu i zacznij ćwiczyć już teraz!

Wiesenberg czy Chodakowska: który trening jest lepszy?
Autor: Dzień Dobry TVN/x-news Wiesenberg czy Chodakowska: który trening jest lepszy?

Postanowiłaś, że zaczniesz ćwiczyć, ale nie wiesz od czego zacząć? Idealną figurę zapewni ci wysiłek fizyczny, ciężka praca nad ciałem i wypróbowane przez miliony kobiet treningi znanych trenerek fitnessu - Ewy Chodakowskiej i Sylwii Wiesenberg. Sprawdź, który trening będzie dla ciebie najlepszy!

Trening z Ewą Chodakowską

Polki pokochały ćwiczenia z Ewą Chodakowską, ponieważ dobrze wykonane treningi, przygotowane przez Ewę, szybko przynoszą upragnione efekty. Trenerka wydała już cztery płyty o różnej intensywności treningów, jednak największą popularnością wciąż cieszą się wydane na początku jej kariery Skalpel i Killer.

Skalpel to trening idealny dla osób początkujących. Jest to najłatwiejszy trening Ewy, ale jednocześnie bardzo trudny do wykonania. Osoby początkujące są w stanie wykonać go w całości dopiero po tygodniu ćwiczeń. Skalpel Ewy Chodakowskiej zapewnia szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i widoczny, podkreślony zarys mięśni.

Trudniejszy, bardziej intensywny rodzaj ćwiczeń to Killer, czyli trening składający się z szybkich, wyczerpujących ćwiczeń kardio. Podczas tego treningu Ewa zapewnia spalanie nawet 600 kcal w ciągu 40 minut!

Ewa Chodakowska zapewnia, że podczas wysiłku fizycznego organizm produkuje duże ilości endorfin, czyli hormonu odpowiedzialnego za odczuwanie szczęścia. Ewa przekonuje, że częste ćwiczenia zapewnią nam pełne radości życie i zwiększą samoocenę.

Obejrzyj przykładowe ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Źródło: x-news/Dzień Dobry TVN

Trening z Sylwią Wiesenberg

O Sylwii Wiesenberg zrobiło się w Polsce głośno całkiem niedawno, jednak jej kariera już od pewnego czasu prężnie rozwija się w Stanach Zjednoczonych. Sylwia jest trenerką zabieganych kobiet biznesu z Wall Street, matek pragnących wrócić do dawnej figury, a nawet kilku znanych, amerykańskich gwiazd. Sylwia Wiesenberg pracuje w najlepszej dzielnicy Nowego Jorku, wydała już 14 płyt fitness, zdobyła serca (i ciała) amerykanek, a teraz pragnie pokazać swoją metodę Polkom. Na czym polegają treningi Tonique, stworzone i promowane przez Sylwię Wiesenberg?

Sylwia wychodzi z założenia, że osobisty sukces zależy od wysiłku włożonego w jego uzyskanie, dlatego treningi z nią nie należą do łatwych. Intensywne ćwiczenia, z których składa się Tonique, pobudzają do pracy wszystkie partie mięśni. Tonique angażuje całe ciało, budując piękną, proporcjonalnie umięśnioną sylwetkę.

Regularne ćwiczenia z Sylwią Wiesenberg są trudne do wykonania, ale gwarantują pięknie wyrzeźbione nogi, talię, brzuch, uda, pośladki i ramiona. Trenerka przekonuje, że przełamanie własnych limitów sprawi, że Tonique nie będzie tylko serią powtarzanych ćwiczeń, a raczej sztuką zdrowego życia. Sylwia zachęca kobiety do ćwiczeń w każdym wolnym momencie - parząc kawę można ćwiczyć pośladki, a kserując dokumenty w pracy można pobudzać mięśnie ud. Prezentowane przez nią ćwiczenia są praktyczne i można wykonywać je wszędzie.

Kobieta Tonique, według autorki metody, to kobieta pewna siebie, silna i piękna.

Obejrzyj przykładowe ćwiczenia Sylwii Wiesenberg

Źródło: x-news/Dzień Dobry TVN

Wiesenberg czy Chodakowska: które ćwiczenia wybrać?

Zarówno ćwiczenia z Ewą Chodakowską, jak i Sylwią Wiesenberg, gwarantują wymarzoną sylwetkę i smukłe ciało.

Ewa prezentuje konkretne, powtarzalne serie ćwiczeń, które najlepiej wykonywać w domu. Treningi są intensywne, ale prowadzone w spokojnym tempie, najczęściej przy relaksacyjnej muzyce.

Ćwiczenia z Sylwią wymagają dużo więcej wysiłku. Standardowy trening w studio fitness, prowadzony przez Sylwię Wiesenberg, trwa dwie godziny. W tym czasie ćwiczone są wszystkie partie ciała. Sylwia największą wagę przykłada do kobiecych nóg, dlatego podczas treningu, na dwie nogi poświęca całą godzinę! Pozostały czas wykorzystany jest na intensywną pracę mięśni brzucha, pośladków i ramion. Sylwia Wiesenberg stara się przekazać kobietom swoją wiedzę na temat aktywnego trybu życia i pokazać, że można ćwiczyć wszędzie (na spacerze, w pracy, na zakupach, albo wchodząc po schodach).

Dodatkowym, ważnym elementem treningów, na który zwracają uwagę kobiety ćwiczące z Ewą i Sylwią, jest podejście trenerek do ćwiczeń. Zwolenniczkom Ewy podoba się jej spokojny ton i konkretne wypowiedzi. Fanki Sylwii uwielbiają ją szczery uśmiech, energię, a nawet to, że łapie zadyszkę po kilku minutach ćwiczeń i przekręca wyrazy.