Fitness na trampolinie

2016-01-15 0:00

Jumping fitness, ćwiczenia na trampolinie, to ciekawa alternatywa dla tych, którzy chcą odmiany od zwykłych treningów, a przy okazji aktywności fizycznej po prostu dobrze się bawić.

Fitness na trampolinie
Autor: thinkstockphotos.com Jumping fitness, ćwiczenia na trampolinie, to ciekawa alternatywa dla tych, którzy chcą odmiany od zwykłych treningów, a przy okazji aktywności fizycznej po prostu dobrze się bawić.

Trening łączy proste ćwiczenia gimnastyczne z elementami aerobiku przy wykorzystaniu niedużej, jednoosobowej trampoliny ze specjalnymi uchwytami do trzymania. Jest to energetyczna choreografia w rytm szybkiej muzyki połączona z dobrą zabawą. Podczas zajęć wykorzystuje się bieganie w miejscu, wyskoki, podskoki na dwóch lub na jednej nodze i podstawowe ćwiczenia zaczerpnięte z aerobiku. W wersji zaawansowanej można także użyć dodatkowego sprzętu, typu ciężarki, gumy czy piłka lekarska.

W zależności od rodzaju treningu zaangażowane są mięśnie brzucha, kręgosłupa, nóg, pośladków, ramion i mięśnie głębokie. Dzięki połączeniu intensywnego treningu kardio z dobrą zabawą w godzinę można spalić nawet do 800 kcal.
Ten rodzaj ćwiczeń można wykonywać w klubie, a także w domu. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać solidną trampolinę, od polecanego producenta.

Uwaga! Lekarze odradzają jumping fitness osobom z dużą nadwagą, zwyrodnieniami stawów, osteoporozą, chorobami układu oddechowego i krążenia.

Więcej w lutowym numerze Zdrowia
w sprzedaży od 15 stycznia

miesięcznik "Zdrowie"