Płaski brzuch na wyciągnięcie ręki. Wystarczy 5 kroków, a pierwsze efekty zobaczysz po kilku dniach

2024-04-20 10:06

Płaski brzuch to dla wielu marzenie. Niestety, osiągnięcie go bywa problematyczne. Ten obszar ciała jest szczególnie ciężki do wyrzeźbienia, a małe odstępstwo od diety może sprawić, że ciężka praca spełznie na niczym. Okazuje się, że wystarczy pamiętać o kilku sprawach, by szybko zobaczyć efekty.

Płaski brzuch na wyciągnięcie ręki. Wystarczy 5 kroków, a pierwsze efekty zobaczysz po kilku dniach
Autor: fot. Getty Images Płaski brzuch na wyciągnięcie ręki. Wystarczy 5 kroków, a pierwsze efekty zobaczysz po kilku dniach

Płaski brzuch nie musi być marzeniem. Pamiętaj o samodyscyplinie

Każdy z nas ma inną wymarzoną sylwetkę. Niektórym osobom zależy, by pięknie prezentować się w kostiumach kąpielowych, innym, by móc dopiąć się w ulubione spodnie. Większość z nas marzy jednak, by dobrze czuć się ze swoim wyglądem. Nie dziwi więc fakt, że wiele kobiet marzy o posiadaniu płaskiego brzucha. By jednak go osiągnąć, konieczna jest samodyscyplina. Nawet najmniejsze odstępstwo od rygorystycznych ćwiczeń i diety może cofnąć wszystko, co udało się nam do tej pory osiągnąć.

Trzeba pamiętać, że kobiety z reguły posiadają więcej tkanki tłuszczowej w okolicach bioder i brzucha. Sama w sobie "oponka" jest bardzo często spowodowana wahaniami hormonalnymi i diety bogatej w cukier i wysoko przetworzone produkty. Niestety, za odkładaniem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha mogą stać również nasze geny. NIe istnieje też żaden magiczny sposób, który pozwoli się nam pozbyć "tłuszczyku" bez ćwiczeń i zmiany diety. Można jednak, zamiast tego wprowadzić do swojego życia kilka nawyków, które pozwolą nam zbliżyć się do upragnionej sylwetki. Konieczna będzie odrobina samodyscypliny i regularność. Co więcej, pierwsze efekty będzie można zobaczyć już zaledwie po kilku dniach.

W formie 24: dieta na dobry humor

Nawyki na płaski brzuch. Proste kroki do wymarzonej sylwetki

Jednym z najważniejszych nawyków, jakie trzeba wprowadzić do codziennego życia, by móc osiągnąć upragnioną sylwetkę jest picie odpowiedniej ilości wody. Dziennie powinniśmy wypijać od 1,5 do 2 litrów. Dzięki temu oczyścimy nasz organizm z toksyn i wypłukamy zbędne substancje. Tym samym również zapobiegniemy gromadzeniu się płynów, które mogą skutkować w obrzęku ciała. Powinniśmy również ograniczyć spożywanie słodkich napoi i alkoholu.

Kolejnym krokiem będzie regularne spożywanie posiłków. Powinniśmy jeść często, jednak niewiele. Dzięki temu zawsze będziemy pełni i nie będziemy odczuwali potrzeby podjadania między posiłkami. Co więcej, zorganizowany sposób żywienia sprawia, że składniki odżywcze są w przemyślany sposób wchłaniane przez nasz organizm. Warto również zadbać o spożywanie odpowiednich ilości białka. Bez tego nie ruszymy w naszej przygodzi do płaskiego brzucha. Najlepsze do tego będzie chude mięso i ryby.

Jak to przy chudnięciu jest, konieczne będzie zadbanie o odpowiednią dawkę ruchu. W tym przypadku ważny jest trening kardio, czyli na przykład jazda na rowerze lub pływanie.

Powinniśmy również powstrzymać się przed nocnym podjadaniem. Nie tylko wpłyną one na naszą dietę, ale również sprawią, że nasz sen będzie za krótki, co również negatywnie wpływa na szczupłą sylwetkę.