Uliczna Sala Gimnastyczna – zrób formę ćwicząc w mieście!

2018-09-27 9:32

Uliczna Sala Gimnastyczna to projekt stworzony przez trenerkę funkcjonalną Monikę Le Felic. Jej misją jest przekonanie kobiet, że ćwiczyć można wszędzie i to za darmo – w parku, na plenerowej siłowni, nad rzeką, wykorzystując schody, poręcze i inne elementy miejskiej zabudowy. Na Wformie24.pl znajdziesz gotowe plany treningowe ułożone przez Monikę Le Felic, dzięki którym zrobisz formę trenując w mieście!

Uliczna Sala Gimnastyczna - Monika Le Felic
Autor: archiwum serwisu

Spis treści

  1. Jak działa Uliczna Sala Gimnastyczna?
  2. Kilka słów o pomysłodawczyni Ulicznej Sali Gimnastycznej

Nie chcesz tracić pieniędzy na drogie karnety do fitness klubów? Nie wiesz, jak ułożyć skuteczny plan treningowy, dzięki któremu schudniesz i wymodelujesz sylwetkę?

Poznaj Uliczną Salę Gimnastyczną – to inicjatywa stworzona przez Monikę Le Felic, trenerkę funkcjonalną Movement Expert. W ramach projektu udostępnia ona darmowe treningi, które zrobisz samodzielnie z wykorzystaniem elementów miejskiej zabudowy. Dzięki nim wzmocnisz i wyszczuplisz sylwetkę ćwicząc np. w parku obok swojego domu czy wykorzystując urządzenia na siłowni plenerowej.

Jak działa Uliczna Sala Gimnastyczna?

Projekt Uliczna Sala Gimnastyczna (facebook.com/UlicznaSalaGimnastyczna) jest skierowany do kobiet i ma na celu zaktywizować je do aktywności fizycznej, przekonać, że ćwiczyć można wszędzie. Korzystając z planów treningowych Moniki Le Felic, skutecznie wyrzeźbisz i wzmocnisz mięśnie - nie musisz w tym celu wykupować drogich karnetów na siłownię. Trenerka oferuje też treningi indywidualne, podczas których dostosowuje plan ćwiczeń do poziomu zaawansowania i wymagań uczestniczek.

Koncepcja treningowa Ulicznej Sali Gimnastycznej opiera się na treningu Full Body Workout. Jest to kompleksowy trening całego ciała, który angażuje wszystkie grupy mięśniowe, odpowiedni dla pań w każdym wieku.

Monika Le Felic nagrywa swoje treningi na ulicach Warszawy. Miasto to ma spore zaplecze miejsc, gdzie można poćwiczyć: Bulwary Wiślane, parki, zielone skwery, siłownie plenerowe.

- Warszawa oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na mojej stronie na Facebooku można znaleźć filmy treningowe z propozycjami treningów w najróżniejszych miejscach stolicy, porady, motywujące hasła oraz plany treningowe – tłumaczy trenerka.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by ćwiczenia proponowane przez trenerkę wykonywać w swojej okolicy – niemal w każdym mniejszym i większym mieście można znaleźć elementy zabudowy, za pomocą których zrobimy trening. Może to być nawet trzepak i ławka na pobliskim podwórku czy schody prowadzące do domu.

Zobacz wideo z treningiem Moniki Le Felic w Parku Fontann w Warszawie

Kilka słów o pomysłodawczyni Ulicznej Sali Gimnastycznej

Monika Le Felic jest założycielką i właścicielką marki Meubles de Charme, która oferuje francuskie meble i dekoracje do domu. Jednak obok bycia bizneswoman, jest także zapaloną sportsmenką. Aktywność fizyczna od zawsze była obecna w jej życiu i do dziś jest jej wielką pasją. Trenerka lubi zwłaszcza ćwiczenia z odważnikami kettle bells, biega, trenuje crossfit, a od niedawna także boks.

- Kocham każdą formę aktywności , trenując rozwijam siłę, wytrzymałość, wzmacniam mięśnie, rozwijam sprawność fizyczną. To dla mnie o wiele cenniejsze niż piękna sylwetka – przyznaje trenerka. - Kiedy ćwiczę, jestem szczęśliwa, trening daje mi radość, satysfakcję z wysiłku, mnóstwo energii, doskonałe samopoczucie i zdrowie. Doceniam to, że jestem zdrowa i mogę ćwiczyć.

Na Wformie24.pl znajdziesz treningi Moniki Le Felic na różne partie ciała! Sprawdź:

Ćwiczenia na schodach modelujące pośladki [WIDEO]

Trening na plaży - ćwiczenia na piasku, które pomogą ci schudnąć [WIDEO]

Street workout - ćwiczenia i plan treningowy dla początkujących [WIDEO]

Trening na schodach - ćwiczenia na całe ciało [WIDEO]

Bieg na 5 km - plan treningowy

Bieg na 10 km - plan treningowy