Ćwiczenia na leżąco w ciąży: trening na leżaku

2015-06-25 11:57

Jesteś w zaawansowanej ciąży i dużo odpoczywasz? Zamiast leżeć bezczynnie, lepiej sobie poćwicz! Obejrzyj zdjęcia z prostymi ćwiczeniami na leżąco, które poprawą ci samopoczucie, wzmocnią mięśnie nóg i brzucha, pomogą utrzymać dobrą formę. A to przyda się zarówno podczas porodu, jak i po ciąży.

Spis treści

  1. Zobacz zdjęcia z ćwiczeniami na leżaku w ciąży

Czujesz, że potrzebujesz trochę ruchu, ale ciąża znacznie ogranicza twoje możliwości? Spróbuj profesjonalnego treningu na leżąco.

Możesz położyć się na macie treningowej i poćwiczyć w domu. Latem, kiedy dużo czasu spędzasz na tarasie lub w ogrodzie, do ćwiczeń wykorzystaj leżak. Wystarczy, że rozłożysz go maksymalnie i położysz się na płasko. Możesz zaczynać!

Ważne! Zanim zaczniesz trenować, koniecznie zapytaj lekarza, czy możesz wykonywać ćwiczenia fizyczne!

Uwaga: leżenie na plecach jest bezpieczne do ok. 6. miesiąca ciąży. Zrezygnuj z tych ćwiczeń, jeżeli w tej pozycji nie czujesz się komfortowo, masz mroczki przed oczami i zawroty głowy.

Wszystkie prezentowane ćwiczenia wykonaj najpierw na jednym boku, a potem na drugim.

Zobacz zdjęcia z ćwiczeniami na leżaku w ciąży

miesięcznik "M jak mama"

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza