Ćwiczenia rosyjskiego chirurga na ból kręgosłupa lędźwiowego [WIDEO]

2018-05-22 15:34

Zobacz proste ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy, które opracował rosyjski chirurg. Ich regularne wykonywanie może uchronić cię przed operacją kręgosłupa! Cały trening trwa zaledwie 15 minut i nie jest męczący. Obejrzyj wideo z ćwiczeniami na ból dolnej części pleców, które pokazuje rosyjski lekarz.

Ćwiczenia rosyjskiego chirurga na ból kręgosłupa lędźwiowego [WIDEO]
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

 1. Jak działają ćwiczenia rosyjskiego chirurga?
 2. Zobacz ćwiczenia opracowane przez rosyjskiego chirurga na wideo
 3. Jak wykonywać ćwiczenia rosyjskiego chirurga?

Poznaj sprawdzony sposób rosyjskiego lekarza Vadima Tanasieva na zapobieganie i łagodzenie bólu pleców. Specjalista pokazuje zestaw 11 ćwiczeń, które z łatwością wykonasz w domu. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych przyrządów – wystarczy mata do ćwiczeń lub koc, na których wygodnie się położysz.

Jak działają ćwiczenia rosyjskiego chirurga?

15-minutowy trening, który prezentuje rosyjski lekarz, jest naprawdę prosty w wykonaniu – co nie znaczy, że mało efektywny! Choć wykonywane ruchy są bardzo powolne i nie wymagają prawie żadnego wysiłku, mobilizują kręgosłup, poprawiają jego ruchomość i elastyczność. Jednocześnie wzmacniają mięśnie nóg, pośladków, pleców i rąk.

Ćwiczenia rosyjskiego chirurga w największym stopniu mogą pomóc tym, którzy odczuwają okresowe, nawracające bóle kręgosłupa wywołane siedzącym trybem życia i brakiem ruchu. Mogą wykonywać je także ci, którzy jeszcze nie odczuwają bólu, ale chcą mu zapobiec.

Sprawdź też: Metoda Fukutsudzi - japońskie ćwiczenie na ból kręgosłupa i wystający brzuch

Ważne

Jeśli stwierdzono u ciebie jakiekolwiek wady kręgosłupa lub odczuwasz silny ból pleców utrzymujący się od dłuższego czasu, nie ćwicz na własną rękę! Zanim podejmiesz jakąkolwiek aktywność skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?

Zobacz ćwiczenia opracowane przez rosyjskiego chirurga na wideo

Jak wykonywać ćwiczenia rosyjskiego chirurga?

Połóż się na plecach na macie do ćwiczeń. Ręce wyprostuj i połóż wzdłuż ciała. Następnie wykonuj po kolei następujące ćwiczenia:

 1. Ruszaj stopami naprzemiennie – kierując palce stóp do siebie i od siebie.
 2. Uginaj naprzemiennie nogi w kolanach przyciągając stopy w kierunku pośladków.
 3. Powoli unoś raz jedną, raz drugą nogę pionowo do góry. Nogi mają być proste, palce stóp zadarte.
 4. Ugnij obie nogi w kolanach i oprzyj stopy o podłoże. Unosząc zgiętą nogę dotykaj stopą przeciwległego kolana. Pracuj naprzemiennie.
 5. Zachowaj pozycję wyjściową z poprzedniego ćwiczenia. Lekko rozstaw stopy kierując palce na zewnątrz. Kładź zgięte nogi na podłodze raz na jeden, raz na drugi bok. Tułów ma pozostawać nieruchomo!
 6. Uginając kolana, przyciągaj do brzucha raz jedną, raz drugą nogę. W momencie przyciągnięcia, obejmij nogę dłońmi i lekko dociskaj przez 3 sekundy.
 7. Uginając kolana, przyciągaj do brzucha obie złączone nogi. W momencie przyciągnięcia obejmuj kolana dłońmi i lekko dociskaj przez kilka sekund.
 8. Wyprostuj i rozłóż ręce na boki. Skręcając tułów, dotknij jedną ręką drugiej, leżącej na podłodze – tak, aby złączyć palce. Nie odrywaj pięt od podłoża! Ćwicz naprzemiennie.
 9. Przejdź do pozycji na czworaka. Przesuwaj kolano do środka w kierunku przeciwległej dłoni. Pracuj naprzemiennie.
 10. Pozostają w pozycji na czworaka, wyciągaj nogi do tyłu prostując je w kolanach. Nie musisz unosić ich wysoko.
 11. W pozycji na czworaka unieś nogę wyciągając ją do tyłu, a przeciwległą rękę do przodu. Noga i ręka powinny znaleźć się w pozycji równoległej do podłoża. Następnie opuść kończyny i powtórz to samo na drugą stronę.
 12. Pozostając na czworaka wyginaj kręgosłup w górę (robiąc tak zwany koci grzbiet), a następnie opuszczaj w dół.

Cały trening powtarzaj co kilka dni. Pozytywne efekty ćwiczeń możesz odczuć już po pierwszym treningu, ale długofalowa poprawa zajdzie dopiero wtedy, gdy będziesz ćwiczyć systematycznie przez kilka tygodni.

Jak czujecie się po treningu? Napiszcie w komentarzu, czy ćwiczenia rosyjskiego chirurga się u was sprawdziły.