Ćwiczenia z hantlami dla kobiet. Trening w domu [ZDJĘCIA]

2015-09-01 11:47

Już po kilkunastu dniach regularnych ćwiczeń z hantlami zauważysz pierwsze zmiany w wyglądzie ramion. Nie powinnaś bać się, że przez ćwiczenia z akcesoriami zaczniesz przypominać strongmana - wystarczy, że wybierzesz ciężarki o niewielkiej wadze, a mięśnie ramion się nie rozrosną. Zobacz galerię zdjęć z przykładowymi ćwiczeniami z hantlami dla kobiet.

Spis treści

  1. Jak dobrać hantle do ćwiczeń?

Zestaw ćwiczeń z hantlami powinien być tak skomponowany, żeby nie pominąć żadnej partii mięśni ramion. Najczęstszą bolączką kobiet są tricepsy - obwisłe tylne partie ramion. Jak ćwiczyć, żeby całe ręce były jędrne i kształtne?

Jak dobrać hantle do ćwiczeń?

Ćwiczyć możesz bez żadnego obciążenia, ale lekkie fitnessowe ciężarki będą bardzo pomocne w kształtowaniu ładnego wyglądu ramion. Damskie hantle ważą od 0,5 do 5 kg. Jak dobrać odpowiednie hantle dla siebie? W sklepie wykonaj jedną serię ćwiczeń na ramiona - podczas ostatnich powtórzeń powinnaś poczuć trudność w ich wykonaniu.

Zacznij od lekkich obciążników, ale pamiętaj o zmianie ciężarków z upływem czasu, bo mięśnie przyzwyczajają się do obciążenia.

Jeśli nie masz możliwości zakupu hantli, możesz je zastąpić małymi butelkami z wodą lub piaskiem.

miesięcznik "Zdrowie"