Dla pięknych włosów, giętkich stawów i zdrowych jelit. Napój z dwóch składników czyni cuda

2024-04-11 11:28

Poranna sztywność stawów? Problemy z trawieniem? A może pierwsze zmarszczki i słabe włosy? Wiele osób narzeka na podobne dolegliwości. Często nie mają świadomości, że rozwiązanie tych problemów jest na wyciągnięcie ręki. Poznaj napój z dwóch składników, który działa zbawiennie na skórę, stawy i jelita.

Dla pięknych włosów, giętkich stawów i zdrowych jelit. Napój z dwóch składników czyni cuda
Autor: GettyImages Dla pięknych włosów, giętkich stawów i zdrowych jelit. Napój z dwóch składników czyni cuda

Napój na zdrowe stawy 

Napój kolagenowy, bo o nim mowa, to remedium na wiele dolegliwości i problemów. Poprawia stan skóry, jak również usprawnia pracę jelit, a także wzmacnia stawy.

Jeśli nie praktykujesz picia napojów kolagenowych, czas to zmienić. Ten prosty przepis na poprawę stanu zdrowia z pewnością zyska wielu zwolenników i zwolenniczek.

Zdrowo Odpytani: Jak zadbać o skórę twarzy i ciała po zimie? Ekspertka: "Dwie kwestie, na które warto zwrócić uwagę to..."

W napoju, po który warto sięgać dla zdrowia i urody, znajdziemy aminokwasy, które organizm może łatwo przyswajać. Dzięki nim aktywowana jest produkcja kolagenu przez organizm.

Napoje kolagenowe - właściwości i zalety

Odpowiednia porcja kolagenu jest niezbędna dla zachowania właściwej kondycji skory i stawów. Różnicę poczujemy więc, zarówno jeśli chodzi o mobilność narządów ruchu, jak i w kwestii aparycji.

Kolagen sprzyja zmniejszeniu zmarszczek, sprawia też, że skóra jest właściwie nawilżona. Jakie są zalety napojów kolagenowych?

  • zdrowsza skóra, która staje się bardziej elastyczna, optymalnie nawilżona
  • spłycenie zmarszczek, spowolnione powstawanie kolejnych
  • zdrowe stawy, redukcja dolegliwości bólowych, zwiększona mobilność
  • poprawa odporności organizmu
  • zdrowe włosy i mocne paznokcie
  • redukcja dolegliwości żołądkowych, łagodzenie problemów trawiennych, uszczelnienie jelit

Przepis na napój kolagenowy

Napój, który proponujemy, to źródło kolagenu i nie tylko. Oto niezbędne składniki: żelatyna, sok pomarańczowy (lub inny owocowy lub warzywny sok, bogaty w witaminę C), ewentualnie łyżka miodu dla smaku. Niektórzy doprawiają ten napój także kurkumą, cynamonem lub imbirem. 

Żelatyna jest bogatym źródłem aminokwasów, które są nieodzowne do produkcji kolagenu. Z kolei witamina C wspiera syntezę kolagenu oraz sprzyja zachowaniu jego prawidłowej struktury.

Co ważne, do tego przepisu trzeba dodać... „szczyptę” aktywności fizycznej, bo dzięki pobudzeniu krwi, ułatwione jest wchłanianie składników odżywczych, takich jak kolagen i witamina C.

Kolagenowy drink składa się z 2 łyżek żelatyny na 1,5 szklanki soku. Żelatynę należy rozpuścić w wodzie, nie wrzącej, ale ciepłej. Potem można dodać sok i ewentualnie miód dla smaku. Napój należy spożywać od razu po przygotowaniu. 

Napój kolagenowy warto pić na ok. 1 h przed treningiem, ewentualne po treningu. Można pić ten koktajl nawet codziennie.