Farmaceutka dzieli się swoją miksturą na kaca. W składzie dwie witaminy i magnez
O szkodliwości alkoholu wiele mówi się nie od dziś. Alkohol szkodzi zdrowiu serca, wątroby, ma wpływ na rozwój wielu schorzeń. Nadmierne spożycie alkoholu powoduje także złe samopoczucie. Farmaceutka na Tik Toku wskazuje sposób, który jej zdaniem przyspiesza rekonwalescencję po nadmiernym piciu alkoholu.
Nadmierne spożycie alkoholu zazwyczaj prowadzi do tzw. kaca. Samopoczucie po wypiciu dużych ilości wysokoprocentowych trunków może różnić się w zależności od osoby, ale zazwyczaj wiąże się ze zmęczeniem, bólem głowy, nudnościami i odwodnieniem. Farmaceutka o pseudonimie "thewellnesspharm" podzieliła się skutecznym sposobem, który w jej opinii, może zminimalizować objawy kaca.
Mikstura, która leczy kaca?
Najlepszym lekarstwem na kaca, ale także na utrzymanie organizmu w zdrowiu, jest całkowita rezygnacja z alkoholu. Jeśli jednak nieco przeholowaliśmy i wypiliśmy zbyt dużo, z pomocą przychodzi farmaceutka Ari, która dzieli się swoim skutecznym sposobem na kaca. Kobieta twierdzi, że prosty trik zapobiega odwodnieniu i pomaga uzupełnić te elektrolity i witaminy, których tak rozpaczliwie brakuje naszemu organizmowi po spożyciu alkoholu.
Farmaceutka podkreśla, że nie zna osoby, która wypróbowała ten sposób i nie byłaby zadowolona. Jej mikstura na kaca składa się z trzech suplementów, czyli witaminy B, kwasu foliowego i magnezu. Taką "bombę witaminową" należy zażyć godzinę po zakończeniu picia lub następnego ranka.
Potem ekspertka radzi, by spożywać dużo wody i elektrolitów.
Dlaczego nie warto nadużywać alkoholu?
Badanie naukowe opublikowane w tym roku, które analizowały spożycie niewielkich ilości wysokoprocentowych trunków na zdrowie serca, wykazało, że nawet umiarkowane picie nie pozostaje obojętne na ryzyko sercowo-naczyniowe. Intensywne i nadmierne picie, w tym także upijanie się, nie przynosi żadnych zdrowotnych korzyści. Co więcej – zwiększa ryzyko wielu zdrowotnych problemów, w tym także alkoholizmu.
Nadmierne spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko schorzeń takich jak:
- nowotwory, w tym rak piersi, rak jamy ustnej, rak przełyku, rak wątroby;
- zapalenie trzustki;
- choroby sercowo-naczyniowe np. niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze.
Umiarkowane picie, a najlepiej rezygnacja ze spożywaniu alkoholu, może zmniejszyć ryzyko zarówno krótko- i długoterminowych zagrożeń dla zdrowia związanych z jego spożyciem.