Koktajl z 3 składników przyspieszy twoje odchudzanie. Już po kilku dniach odczujesz różnicę

2024-01-07 8:13

Koktajl odchudzający to jedna z wyjątkowo przyjemnych form walki z niechcianymi kilogramami. To także dobry początek dla tych, którzy dość niechętnie podchodzą do rezygnacji z ulubionych potraw. Połączenie kilku składników sprawi, że dużo łatwiej przyjdzie ci podejmować kolejne kroki w staraniach o szczupłą sylwetkę.

Koktajl z 3 składników przyspieszy twoje odchudzanie. Już po kilku dniach odczujesz różnicę
Autor: Fot. Getty Images

Czas postanowień noworocznych trwa. Jednak płynąc na fali entuzjazmu można popełnić sporo błędów. Zarówno psychodietetycy jak i osoby, którym już udało się schudnąć, zgodnie zaznaczają, że małe kroki są kluczem do sukcesu. Dlatego polecamy zacząć od koktajlu odchudzającego, który składa się wyłącznie z trzech składników.

Żurawina - dlaczego warto ją jeść? Właściwości zdrowotne żurawiny

Koktajl bananowy na odchudzanie. Dodaj nietypowy owoc

Rozpoczynając przygodę z odchudzaniem, często narzucamy sobie bardzo dużo wymagań już na początku drogi. To częsty błąd. Mamy nadzieję, że dzięki temu szybciej uda się nam schudnąć i osiągnąć cel. Tymczasem z obserwacji zarówno specjalistów, jak i samych zainteresowanych wynika, że takie podejście najczęściej przynosi odwrotny skutek od zamierzonego.

Zbyt duża presja, sporo zmian i wyrzeczeń - to sprawia, że szybko się zniechęcamy, zwłaszcza gdy okazuje się, że waga ani drgnie. Stąd w trakcie odchudzania sprawdzi się japońska metoda małych kroków określana jako kaizen. Dzięki temu nasz organizm fizycznie lepiej zaakceptuje zmiany, a nasza psychika nie będzie narażona na dodatkowy stres związany z oczekiwaniami.

Pierwszym krokiem może być codzienne picie koktajlu bananowego. Odchudzająca mieszanka jest pyszna. Słodko-kwaśne połączenie sprawi, że zaspokoimy chęć podjadania słodyczy, a to już bardzo dużo w kontekście walki z niechcianymi kilogramami.

Składniki:

  • banan,
  • garść mrożonej żurawiny,
  • plasterek imbiru,
  • miód (opcjonalnie).

Jeśli chcesz, aby twój koktajl na odchudzanie zyskał bardziej płynną konsystencję, dodaj trochę wody lub kefiru. W ten sposób wzmocnisz jego działanie.

Sposób przygotowania:

Banana obierz ze skóry, wrzuć do wysokiego naczynia. Dodaj żurawinę i plasterek imbiru. Dokładnie zmiksuj za pomocą blendera. Jeśli uznasz, że koktajl odchudzający jest zbyt gęsty lub zbyt kwaśny, możesz dodać miodu i jogurtu naturalnego.

Żurawina - dlaczego warto po nią sięgać?

Choć nie mówi się o tym często, to żurawina może być cennym dodatkiem także w kontekście odchudzania. Wszystko za sprawą faktu, że często za zbyt wysoką wagą stoi nagromadzona woda w organizmie. 

Owoce żurawiny działają moczopędnie, dzięki czemu już po kilku dniach pijąc koktajl odchudzający, możemy zobaczyć pierwsze rezultaty w postaci zmniejszenia obwodu w okolicy brzucha czy ud. 

Grupa amerykańskich naukowców opublikowała analizę dotyczącą tego jak w ciągu ostatnich 25 lat żurawina wpłynęła na zdrowie ludzi. Okazuje się, że dzięki bogactwu bioaktywnych składników owoce te wykazują nie tylko korzystny wpływ na schorzenia układu moczowego. Spożywanie żurawiny może zapobiegać takim problemom jak:

  • nowotwory,
  • miażdżyca,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego,
  • choroby układu pokarmowego w tym zapalenie jelit.

Te niewielkie owoce skrywają dużą dawkę witaminy C. Stąd odchudzanie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym powinno opierać się na dobrze zbilansowanej diecie, w której nie zabraknie także żurawiny. Obecny w koktajlu banan zapewni uczucie sytości i uchroni cię przed podjadaniem, a odrobina imbiru czy kefiru przyspieszą metabolizm.