Niweluje wzdęcia, wspomaga w odchudzaniu. Nietypowa herbata z 2 składników

2023-11-09 15:08

Pobudzenie trawienia przydaje się nie tylko podczas odchudzania. Czasem wystarczy moment przejedzenia czy spożycie ciężkostrawnych dań. Z pomocą przychodzą naturalne rozwiązania, a jednym z nich jest mało znana herbatka złożona z dwóch składników.

Nietypowa herbatka na odchudzanie. Połącz 2 składniki i ciesz się efektami
Autor: Fot. Getty Images

Kminek kojarzy się głównie jako dodatek do bigosu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że tego typu przyprawa ma nie tylko nadać smak. Kucharze dodają ją, ponieważ kapusta powoduje wzdęcia, a kminek niweluje nieprzyjemne i często bolesne dolegliwości. Jaki jest drugi składnik herbatki na odchudzanie?

W formie 24: fakty na temat odchudzania

Ten napar przyspiesza metabolizm. Wykorzystaj kminek

Irańscy naukowcy zaznaczają, że kminek może być wykorzystywany pomocniczo w leczeniu niestrawności czy zapalenia płuc. Dwa nowoczesne badania kliniczne wykazują, że połączenie olejku kminkowego i olejku mięty pieprzowej może być wykorzystywane w leczeniu dyspepsji czynnościowej, czyli niestrawności.

Dodatkowo udało się ustalić, że olejek kminkowy wspiera leczenie IBS, czyli zespołu jelita drażliwego. Niemniej jednak nie zaleca się, aby sięgały po niego osoby poniżej 18 roku życia. Naukowcy zaznaczają, że przeprowadzenie badań na szczurach udowodniło, że spożycie kminku obniża poziom cukru we krwi. Działanie przeciwutleniające olejku kminkowego może wiązać się z przeciwcukrzycowym działaniem olejku kminkowego.

Eksperci zaznaczają także, że kminek zwiększa wydzielanie soku żołądkowego oraz wspomaga wydzielanie żółci. Dzięki temu pobudza trawienie i łagodzi wzdęcia. W irańskiej medycynie ludowej przyprawa była stosowana jako naturalna metoda na odchudzanie

Ze względu na specyficzny smak kminku warto do herbatki dodać liście suszonej mięty. Tak przygotowana mieszanka nie tylko przyspieszy metabolizm, ale również złagodzi różne dolegliwości.

Herbatka na odchudzanie. Pij ją wieczorem 

Przygotowanie domowej herbatki na odchudzanie jest niezwykle proste. Do rondelka wystarczy wsypać łyżeczkę kminku i dodać łyżkę suszonej mięty. Całość zalewamy dwiema szklankami wody. Gotujemy 10 minut.

Odstawiamy do przestudzenia. Pijemy wieczorem, a rano bez problemu pozbywamy się nadmiaru spożytej żywności.