Obowiązkowy produkt w diecie każdego mężczyzny. Seks będzie o wiele lepszy

2023-07-19 15:36

Te małe, niepozorne nasiona są źródłem wielu cennych substancji odżywczych. Można je jeść świeże oraz w formie suszonej lub prażonej. Do jadłospisu powinny włączyć ten produkt szczególnie mężczyźni. Oto powód.

Obowiązkowy produkt w diecie każdego mężczyzny. Seks będzie o wiele lepszy
Autor: Getty Images Obowiązkowy produkt w diecie każdego mężczyzny. Seks będzie o wiele lepszy

Chodzi tu o pestki dyni, które stanowią skarbnicę składników odżywczych. Mają w swoim składzie m.in. witaminę C, witaminę E, tiaminę, niacynę, kwas foliowy, a także wartościowe minerały (np. żelazo, fosfor, mangan, potas). Od dawna są także cenione za wysoką zawartość cynku (7,64 mg na 100 g). Warto włączyć je do codziennej diety, szczególnie powinni to zrobić mężczyźni.

Dlaczego pestki dyni powinni jeść mężczyźni?

Jak wynika z badań, które ukazały się na stronie MedicalNewsToday, cynk, w który obfitują pestki dyni, jest niesamowicie ważnym składnikiem dla męskiej płodności. Uczestniczy on w spermatogenezie, czyli złożonym procesie produkcji plemników. To jednak nie wszystko.

Niemieccy uczeni dowiedli w 2019 roku, że regularne spożywanie pestek dyni pozytywnie wpływa na gruczoł krokowy oraz zapobiega zapaleniu i przerostowi prostaty. Cynk, który można znaleźć w dużych ilościach w pestkach dyni, wzmacnia też podniecenie i orgazm, przyczyniając się do poprawy libido.

W przypadku mężczyzn niedobór cynku w organizmie może prowadzić do rozwoju wielu schorzeń, a nawet zmniejszenia ilości i plemników oraz utraty płodności. Dlatego powinni oni często sięgać po pestki dyni, by temu zapobiec.

ŹRÓDŁA CYNKU W DIECIE

Pestki dyni na poprawę nastroju

Pestki dyni to nie tylko świetny sposób na uzupełnienie cynku w organizmie, ale także na poprawę samopoczucia. Zawdzięczają tę właściwość zawartości tryptofanu tzw. aminokwasu, który zwiększa pozytywny nastrój i poprawia jakość snu.

Jak podkreślają eksperci, każda osoba dbająca o zdrowie, powinna pestki dyni, nasiona słonecznika i orzechy, dodawać do swoich posiłków. Są wartościowym składnikiem zdrowej, zróżnicowanej diety i jednocześnie doskonałą przekąską.