Oto najlepsza woda mineralna do picia. Znana dietetyczka wskazuje trzy konkretne marki
Którą wodę mineralną naprawdę warto pić na co dzień, a jaką lepiej wybierać latem lub po treningu? Dietetyczka Paulina Ihnatowicz wskazuje konkretne marki i wyjaśnia, na co zwrócić uwagę. Jedna z nich ma specyficzny smak, druga świetny skład, a trzecia zaskakuje ceną. Zobacz, co pić latem, co dla dzieci i osób z problemami nerek, i na co uważać.

Zastanawiasz się, "Którą wodę wybrać, czyli co warto pić nie tylko w upały"? Na to pytanie odpowiada dietetyczka dr Paulina Ihnatowicz w jednym ze swoich filmów, doradzając, że kluczowe jest dopasowanie wody do indywidualnych potrzeb.
Najlepsze wody mineralne według dietetyczki Pauliny Ihnatowicz
Woda to kluczowy składnik codziennej diety. Odpowiada za termoregulację, transport składników odżywczych i usuwanie toksyn z organizmu. Wśród wielu produktów dostępnych w sklepach trudno wybrać ten właściwy. Dietetyczka dr Paulina Ihnatowicz w swoim materiale jasno wskazuje, które wody warto mieć pod ręką i dlaczego.
Muszynianka – woda wysoko zmineralizowana dla aktywnych
Pierwszą polecaną wodą jest Muszynianka. Dietetyczka tłumaczy: „Jest to woda wysoko zmineralizowana”. Dodaje, że „bardzo dobrze dostarcza magnezu i wapnia, co jest korzystne dla osób, które dużo się pocą lub intensywnie trenują”. Wyjaśnia, że „nadaje się do codziennego picia dla osób ze zdrowymi nerkami i bez przeciwwskazań”, jednak z zastrzeżeniem – „jeśli jesteś osobą, która pije bardzo dużo wody, powyżej 3 litrów na dobę, to nie powinna być to tylko Muszynianka”. Podkreśla też, że „ma bardzo specyficzny smak”.
Cisowianka – idealna woda mineralna na co dzień
Drugim wyborem dietetyczki jest Cisowianka. – „Jest to woda średnio zmineralizowana. To fantastyczny wybór na co dzień dla większości osób i można ją pić w dużych ilościach” – mówi dr Ihnatowicz. Cisowianka zawiera około 680 mg składników mineralnych na litr i nadaje się do codziennego użytku niezależnie od poziomu aktywności fizycznej.
Polaris – tańsza alternatywa o podobnym składzie
Trzecią propozycją jest woda Polaris. – „Jest bardzo podobna w składzie mineralnym do Cisowianki, ale jest dużo tańsza” – wskazuje ekspertka. Dodaje, że „to również woda średnio zmineralizowana, dobra dla większości osób na co dzień”. Polaris ma 520 mg składników mineralnych na litr i sprawdzi się jako budżetowa alternatywa dla Cisowianki.
Jaka woda dla dzieci i osób z problemami nerek?
Dla osób starszych oraz dzieci dietetyczka rekomenduje wodę źródlaną. – „Świetnie nadaje się dla osób starszych oraz dzieci, ponieważ ma mniej składników mineralnych” – podkreśla. Dodaje również: „Często jest polecana przez lekarzy lub dietetyków w przypadku problemów z nerkami, właśnie ze względu na niższą zawartość minerałów”. Jej zdaniem, „jej skład jest bardzo podobny do przeciętnej kranówki”.
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze wody?
Dr Ihnatowicz zwraca również uwagę na sposób przechowywania wody. Zaleca: „Nie należy zostawiać jej w nagrzanym samochodzie”. Dodatkowo radzi, aby „przelewać wodę z plastikowych do bambusowych butelek”. W zapowiedzi kolejnego materiału dodaje: „A w następnej rolce powiem ci, dlaczego powinnaś uważać na wodę ze szkła”.
Polecany artykuł: