Pij wieczorem, a efekty cię zaskoczą. Brzuszek spadnie w mgnieniu oka

2023-12-19 14:03

Zgubić tłuszcz z brzucha i odzyskać szczupłą sylwetkę nie jest łatwo. Takie metamorfozy wymagają cierpliwości. Szybka utrata wagi jest nie tylko niebezpieczna dla zdrowia, ale także może wiązać się z szeregiem różnych powikłań. Dlatego chcąc zrzucić kilka kilogramów, warto połączyć dietę z aktywnością fizyczną oraz postawić na napary wspomagające metabolizm.

Pij wieczorem, a efekty cię zaskoczą. Brzuszek spadnie w mgnieniu oka
Autor: Getty Images Pij wieczorem, a efekty cię zaskoczą. Brzuszek spadnie w mgnieniu oka

W walce z nadprogramowymi kilogramami z pomocą przychodzi nie tylko zmiana diety, ale również naturalne mikstury przyspieszające metabolizm. Nasza propozycja jest prosta. Przyrządzenie napoju nie zabiera dużo czasu, za to pomaga schudnąć z brzucha. A do tego przyjemnie rozgrzewa.

Cynamon na odchudzanie

Nie ma magicznego sposobu na odchudzanie. Zrzucanie zbędnych kilogramów wymaga czasu i konsekwencji. Jednak jeśli naprawdę zależy nam na osiągnięciu celu to wystarczy odrobina chęci. Pomocne będą także domowe mikstury, które przyspieszają metabolizm.  

Przykładem jest woda z cynamonem. Do kubka wlewamy wrzątek i dodajemy płaską łyżeczkę cynamonu cejlońskiego. Dokładnie mieszamy i przykrywamy spodkiem. Odstawiamy na 30 minut, a następnie wypijamy przed snem.

Czy herbata jest zdrowa? Jakie właściwości lecznicze posiada herbata?

Cynamon wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Jego rozgrzewające działanie pobudza metabolizm, dzięki czemu po przebudzeniu łatwiej można pozbyć się strawionych resztek pokarmu. Naukowcy zauważyli, że cynamon może wpływać na poprawę wrażliwości na insulinę oraz zwiększa wychwyt glukozy. 

- W badaniach przeprowadzonych na myszach z indukowaną otyłością stwierdzono, że ekstrakt cynamonu poprawia profil lipidowy, funkcjonowanie wątroby, a także zmniejsza hiperglikemię - zaznaczają specjaliści ze Studium Doktoranckiego Wydziału Farmaceutycznego oraz Wydziału Zdrowia, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

79 pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy nie byli objęci insulinoterapią podzielono na dwie grupy. Jedna otrzymywała ekstrakt z cynamonu przez cztery miesiące, a druga nie. Wyniki wykazały znaczną różnicę pomiędzy obiema grupami. U osób, które spożywały cynamon cejloński odnotowano spadek glukozy na czczo. Warto przypomnieć, że otyłość brzuszna jest jedną z przyczyn cukrzycy typu II. 

Jak najszybciej schudnąć z brzucha? Przeanalizuj dietę

Jeśli naszym problemem jest to jak schudnąć z brzucha, to w pierwszej kolejności warto przeanalizować dotychczasową dietę. Może okazać się, że ograniczenie spożycia węglowodanów sprawi, że na wadze pojawią się bardziej optymistyczne wartości.

Na początek dobrym rozwiązaniem jest wyeliminowanie pieczywa. Jeśli takie wyrzeczenie brzmi zbyt drastycznie, to warto ograniczyć spożycie chleba, czy bułeczek, a białe pieczywo zastąpić wieloziarnistym. 

Kolejną kwestią jest ilość błonnika. Dla poprawnie działającego metabolizmu niezbędny jest błonnik oraz woda. Stąd ważne, aby zabdać o spożywanie dużej ilości warzyw, zwłaszcza tych zielonych, każdego dnia. Przed każdym jedzeniem wypijając szklankę ciepłej wody, pobudzimy jelita do pracy.

Warto podkreślić, że jeśli mimo starań nie zauważamy efektów w odchudzaniu, to może być znak, że w naszym organizmie coś się dzieje. Przyrost masy ciała, problem z jej redukcją, zmęczenie, głód zaraz po spożytym posiłku, częste oddawanie moczu, czy podatność na infekcje mogą świadczyć o insulinooporności.

Dlatego ważne, aby konsultować z lekarzem wszelkie dolegliwości, ponieważ może okazać się, że konieczna będzie zmiana diety. Z pomocą przychodzi wiedza dietetyków klinicznych, którzy analizując wyniki badań nie tylko dobierają odpowiedni jadłospis, ale także pomagają osiągnąć wymarzoną sylwetkę.