Pij rano, jeśli chcesz schudnąć. Te 3 napoje działają najlepiej po przebudzeniu

2023-06-01 15:28

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Najpierw przeanalizuj swoje nawyki żywieniowe. Połączenie dobrze skomponowanej diety i codziennej dawki ruchu jest najlepszą receptą na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dzień warto rozpocząć od szklanki odżywczego, zdrowego napoju, który wspomoże odchudzanie. Co warto pić najlepiej tuż po przebudzeniu?

Kobieta trzyma filiżankę z zieloną herbatą
Autor: Getty Images Pij rano, jeśli chcesz schudnąć. Te 3 napoje działają najlepiej po przebudzeniu

Czy wiesz, że rozpoczęcie dnia od odżywczego, zdrowego napoju może przyspieszyć odchudzanie? Okazuje się, że to działa. Picie ich dostarcza organizmowi wiele dobrodziejstw w postaci m.in. witamin i składników odżywczych, a także sprawia, że odchudzanie nie jest tak wyczerpującym i wymagającym procesem. Przygotowanie tych napojów zajmuje dosłownie chwilę. Warto je włączyć do jadłospisu.

Zielona herbata pomaga w odchudzaniu

Rano warto wypić zieloną herbaty. Dlaczego? Jak dowodzą liczne badania naukowe, ten rodzaj herbaty odchudza, podkręcając metabolizm. Japońscy naukowcy, którzy przeprowadzili wnikliwe obserwacje, dowiedli, że picie trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie prowadzi do spadku wagi o ok. 1,5 kg, bez konieczności wprowadzania zmian w diecie. To zasługa katechin, w które obfituje ten napój. Te substancje usprawniają metabolizm dzięki aktywności enzymów trawiennych. Co więcej, hamują one wchłanianie tłuszczu i glukozy, co znacznie sprzyja odchudzaniu.

- Badania wskazują, że ekstrakt z zielonej herbaty, który jest bogaty w katechiny, obniża wagę i zmniejsza procent tkanki tłuszczowej – powiedziała w rozmowie dla portalu eatthis.com dr Lisa Young, dietetyk i autorka książki "Finally Full, Finally Slim".

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Chcesz schudnąć? Sięgnij też po te napoje

Orzeźwiająca woda z ogórkiem i miętą pomoże nie tylko rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami, ale także zapewnia prawidłowe nawodnienie organizmu przez dłuższy czas. – Przygotowanie tego napoju niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia, z czego dwie dotyczą procesu odchudzania. To znaczy, wspomaga utratę wagi i poprawia trawienie – dodała ekspertka Young.

Tuż po przebudzeniu warto również sięgnąć po szklankę wody z dodatkiem kozieradki. Napój ten tłumi apetyt na słodycze. Jak wynika z badania amerykańskich naukowców z University of Minnesota, spożywanie na śniadanie kozieradki, bogatej w błonnik, sprzyjało odczuwaniu sytości, a co za tym obniżało ilość spożywanych kalorii podczas lunchu.

- Jeśli chcesz przygotować ten napój, spróbuj namoczyć nasiona kozieradki (1-2 łyżki) w wodzie i zostawić je na całą noc. Najlepiej pić rano na pusty żołądek – sugerują eksperci z amerykańskiej bazy The Nutrition Twins. Wskazali, że wody z dodatkiem kozieradki powinny unikać kobiety ciężarne i te, które planują ciążę.