Te 4 produkty to pogromcy cellulitu. Włącz je do diety

2023-07-16 9:46

Cellulit, określany też jako niechciana skórka pomarańczy, to zmora wielu kobiet. Najczęściej występuje na brzuchu, udach i pośladkach niezależnie od wagi i wieku. Pozbycie się tych widocznych zmian na skórze jest sporym wyzwaniem. 4 produkty pomogą w walce z cellulitem. Warto je spożywać każdego dnia.

Te 4 produkty to pogromcy cellulitu. Włącz je do diety
Autor: Getty Images Te 4 produkty to pogromcy cellulitu. Włącz je do diety

Walka z cellulitem nie należy do prostych

Cellulit spędza sen z powiek niejednej kobiecie. To tak naprawdę defekt tkanki tłuszczowej, który polega na jej niewłaściwym rozmieszczeniu. Wiele pań próbuje, ze zmiennym powodzeniem, pozbyć się pomarańczowej skórki poprzez kremy, które rzekomo zmniejszają cellulit. Istnieje jednak niewiele dowodów na skuteczność tych kosmetyków. Mogą one tymczasowo napinać skórę, lecz w niewielkim stopniu rozwiązują problem.

To nie oznacza, że nie można stosować tych produktów – można, ale jako wsparcie do walki z cellulitem. Zdecydowanie lepiej skupić się na wypracowaniu zdrowych nawyków, takich jak: kontrola masy ciała, zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta, dbanie o nawodnienie organizmu oraz regularne uprawianie aktywności fizycznej. Te działania pomogą zredukować cellulit.

Jak pozbyć się cellulitu?

Co jeść, by pozbyć się cellulitu?

Dieta odgrywa istotną rolę w zmniejszaniu skórki pomarańczowej na skórze. W jadłospisie nie może zabraknąć tych czterech produktów.

Soczewica i inne rośliny strączkowe (np. czarna fasola, ciecierzyca, fasola pinto) są nieocienionym źródłem błonnika. W przeglądzie, opublikowanym na łamach "American Journal of Clinical Nutrition", ukazała się informacja, że osoby, które regularnie je spożywają, mogą zaobserwować niewielki spadek wagi.

Z kolei naukowcy dowiedli w badaniu w "Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics" z 2014 roku, że jedzenie ciemnozielonych warzywa liściastych, np. jarmużu oraz żółtych warzyw ma korzystny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej trzewnej.

Awokado i bataty są sposobami na cellulit 

Choć awokado jest bardziej kaloryczne niż większość innych produktów, to jednak pomaga w odchudzaniu. Według publikacji w czasopiśmie "Nutrients" kobiety, które częściej sięgały po warzywa i owoce, w tym awokado, straciły więcej kilogramów w ciągu czterech lat niż te, które ich w ogóle nie jadły.

Bataty, inaczej słodkie ziemniaki, są doskonałym produktem, który pomaga w walce z cellulitem. Uchodzą za bogactwo beta-karotenu, który jest ważnym przeciwutleniaczem oraz potasu. Aby pozbyć się skórki pomarańczowej, warto dostarczać organizmowi odpowiednią ilość potasu. Uczestniczy on w regulacji metabolizmu, wspomaga zdrowie układu krążenia, a także działa przeciwobrzękowo.