Woda owsiana – czy warto ją pić? Jak zrobić wodę owsianą?
Woda owsiana podobno wspomaga odchudzanie. Jak jest naprawdę? Czy rzeczywiście wpływa na utratę wagi? A może ma inne zdrowotne właściwości? Zobaczcie też, jak zrobić wodę owsianą samemu w domu.
Spis treści
- Wodę owsianą można przygotować samemu w domu. Jest to proste i tanie, zobaczcie sami:
- Woda owsiana - na włosy
Woda owsiana, podobnie jak owsianka, zawiera duże ilości błonnika, przez co na długi czas niweluje uczucie głodu. Zawartość błonnika wpływa także pozytywnie na pracę jelit, przyspieszając i ułatwiając wypróżnienie. Woda owsiana pomaga na zaparcia, dlatego osoby z tego typu problemami powinny o niej pamiętać.
Polecamy: Owies: właściwości lecznicze i zastosowanie w kosmetyce. Na co pomaga owies?
W wodzie owsianej znajdziemy niezbędne nam aminokwasy egzogenne - leucynę, izoleucynę i treoninę. Picie wody owsianej pomaga organizmowi uzupełnić niedobory witamin z grupy B, fosforu i żelaza.
Picie wody owsianej pomaga uregulować poziom cholesterolu we krwi, a także pobudza wątrobę do produkcji lecytyny. Woda owsiana jest bezpieczna dla osób z wysokim poziomem cukru w organizmie oraz dla chorych na cukrzycę ponieważ dostarcza organizmowi wolno spalane węglowodany.
Zaletą wody owsianej jest to, że nie zawiera substancji słodzących, przez co nadaje się dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy. Pamiętajmy jednak, że odchudzanie polega na dostarczaniu organizmowi mniejszej liczby kalorii przez co zaczyna on spalać tkankę tłuszczową. Nie ma na rynku żadnego produktu, którego regularne spożywanie po prostu sprawi, że schudniemy. Nie oznacza to jednak, że woda owsiana jest zła. Wręcz przeciwnie - jest bardzo zdrowa. A przez to, że zapewnia uczucie sytości na długo może pomóc w odchudzaniu.
Wodę owsianą można przygotować samemu w domu. Jest to proste i tanie, zobaczcie sami:
Woda owsiana - na włosy
Woda owsiana nadaje się nie tylko do picia - można stosować ją zewnętrznie do przemywania skóry i płukania włosów. Poprawia ona stan skóry, nawilża, przynosi ukojenie. Można dodawać wodę owsianą do kąpieli (nawilża skórę), a także dodawać ją do szamponu czy nawet stosować jako maseczkę na twarz.
Woda owsiana jest wskazana także u osób ze skórą atopową. Łagodzi ona zmiany skórne, podrażnienia i zmniejsza uczucie świądu.