Głodówka jednodniowa a odchudzanie. Co daje głodówka jednodniowa?

2013-02-20 9:26

Głodówka jednodniowa to nie pomysł na odchudzanie, ale dobry sposób, by pozbyć się uczucia ociężałości po przejedzeniu. Dzięki niej choć trochę oczyścisz organizm z toksyn i dasz odrobinę wytchnienia układowi pokarmowemu. Jak powinna przebiegać głodówka jednodniowa?

Głodówka jednodniowa a odchudzanie. Co daje głodówka jednodniowa?
Autor: Photos.com Głodówka jednodniowa to nie pomysł na odchudzanie, ale dobry sposób, by pozbyć się uczucia ociężałości po przejedzeniu. Dzięki niej choć trochę oczyścisz organizm z toksyn i dasz odrobinę wytchnienia układowi pokarmowemu. Jak powinna przebiegać głodówka jednodniowa?

Spis treści

  1. Głodówka jednodniowa: 4 zasady
  2. Głodówka jednodniowa: efekty

Głodówka jednodniowa nie sprawi, że stracisz zbędne kilogramy. Jej celem nie jest bowiem odchudzanie, a jedynie delikatne oczyszczenie organizmu z toksyn. Głodówka jednodniowa jest stosowana regularnie na przykład przez Francuzki, które jednak w tym dniu przestrzegają kilku zasad. Jakich?

Głodówka - jak wpływa na zdrowie?

Głodówka jednodniowa: 4 zasady

  • w dniu głodówki musisz wypić co najmniej 2,5-3 litry niegazowanej wody
  • nie pij soków - zawierają około 10 procent węglowodanów, które utrudnią ci osiągnięcie zamierzonego efektu
  • oszczędzaj się - Francuzki w dniu głodówki leżą, ty nie musisz, ale unikaj większego wysiłku, zrezygnuj z biegania po mieście czy ćwiczeń na siłowni
  • nie przeprowadzaj głodówki jednodniowej częściej niż raz na dwa tygodnie, nie głoduj również w czasie miesiączki, gdy czujesz się osłabiona i w czasie przesilenia wiosennego.

Czy masz prawidłowe BMI?

Głodówka jednodniowa: efekty

Głodówka jednodniowa na pewno nie sprawi, że schudniesz, nie oczyści też w spektakularny sposób organizmu. Ma jednak swoje plusy. Przede wszystkim jest wytchnieniem dla twojego układu pokarmowego, pozwala mu odpocząć i nieco się oczyścić. Na pewno dzięki jednodniowej głodówce, dzięki temu, że w jej czasie wypijasz dużo wody niegazowanej, poczujesz się lżejsza i zdrowsza.