Głodówka tygodniowa: sprawdź, jak przebiega głodówka tygodniowa
Głodówka tygodniowa, w przypadku osób zdrowych, nie wymaga konsultacji z lekarzem, ale na pewno wymaga zwolnienia tempa życia. Nie od rzeczy byłoby przeprowadzenie jej w trakcie urlopu. Czy głodówka tygodniowa wymaga przygotowań? Jak się będziesz czuła w trakcie głodówki trwającej aż tydzień?
Głodówka tygodniowa oczyszcza organizm, ale nie wymaga specjalnych przygotowań. Kilka dni przed jej rozpoczęciem porzuć mięso, nabiał i słodycze. Poza tym głodówka tygodniowa wymaga, byś dzień przed jej rozpoczęciem jadła tylko same owoce i warzywa, możesz też pić soki świeżo wyciskane, nie z kartonu.
Głodówka tygodniowa: jak się będziesz czuła?
Dolegliwości pojawiające się w czasie głodówki tygodniowej są związane z oczyszczaniem się organizmu.
- 1-3 dzień - to czas, gdy najbardziej odczuwasz głód; ponieważ obniża ci się również ciśnienie, więc możesz mieć zawroty głowy
- 4-6 dzień - głód już ci nie dokucza, ale wcale nie czujesz się świetnie - to czas, gdy następuje silne zakwaszenie organizmu produktami rozkładu tłuszczu, a ty masz bóle głowy i mięśni, mdłości, osłabienie. Brzydki zapach z ust i cuchnący pot to zmora tego okresu. Pomogą ci spacery, regularne lewatywy i częste branie prysznica wspomagają proces oczyszczania.
Uwaga: głodówka 7-dniowa może powodować ból wątroby, która działa na podwyższonych obrotach, ze względu na oczyszczanie się organizmu - pomoże ci ciepły okład - termofor lub poduszka elektryczna.
Głodówka tygodniowa dzień po dniu
- pierwszy dzień zacznij od szklanki wody z łyżeczką soli glauberskiej
- od drugiego dnia głodówki, co drugi dzień rób po przebudzeniu lewatywę z 1,5 litra ciepłej wody
- staraj się unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, sporo odpoczywaj
Przy wychodzeniu z głodówki konieczny jest okres przejściowy, od którego zależy skuteczność całej kuracji. Dieta po głodówce tygodniowej powinna trwać tyle, ile trwała sama głodówka, czyli siedem dni.