Cezary Żak zrzucił 30 kilogramów. Zdradził tajniki swojej metamorfozy

2022-12-02 14:23

Cezary Żak to ceniony aktor, który zaskarbił sobie ogromną sympatię widzów rolą Karola Krawczyka w serialu "Miodowe lata" oraz podwójną rolą wójta i proboszcza w "Ranczo". Ostatnio przeszedł ogromną metamorfozę, co nie umknęło uwadze jego fanów. Udało mu się zgubić aż 30 kilogramów. W czym tkwi jego sekret?

Cezary Żak
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS Cezary Żak zrzucił 30 kilogramów. Zdradził tajniki swojej metamorfozy

W sumie osoby Cezarego Żaka nie trzeba nikomu za bardzo przedstawiać. Polacy uwielbiają aktora z kultowej roli Karola Krawczyka w "Miodowych latach". Artysta gra nie tylko w serialach, ale również występuje na deskach teatru oraz podkłada głos do popularnych bajek animowanych. Ostatnio uwagę widzów przykuł jego odmieniony wygląd.

Spektakularna metamorfoza Cezarego Żaka

Aktor zdradził w wywiadzie dla "Dzień dobry TVN" kulisy swojej metamorfozy. Przez lata zmagał się z otyłością, jednak w pewnym momencie postanowił, że czas zmienić styl życia i zadbać o swoje zdrowe.

– Po pracy na planie "Rancza" miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza – mówił Żak. Udało mu się w ciągu trzech lat zrzucić 30 kilogramów i utrzymuje teraz wagę na stałym poziomie. Osiągnął ten efekt przede wszystkim dzięki odpowiedniej zmianie nawyków żywieniowych

5 błędów spowalniających odchudzanie

Pozbył się 30 kilogramów. Jaki jest sekret jego diety?

Kiedyś aktor wyznał w rozmowie dla "Faktu", że nie jest miłośnikiem aktywności fizycznej. Jak dodał, pomocny w walce z nadprogramowymi kilogramami okazał się zdrowy rozsądek w jedzeniu. "Nauczyłem się jeść mniej i rozsądnie, a ponadto poznałem swój organizm, jego potrzeby i przyzwyczajenia" – wyjaśnił Żak w rozmowie z portalem Gazeta.pl. Wydłużył sobie też przerwy między posiłkami, przez co mniej nie podjadał.

"Co prawda dietetycy zalecają, aby jeść częściej i mniej, ale na mnie to po prostu nie działało. Ja musiałem się najeść i dopiero wtedy mogłem wytrzymać bez kolejnych drobnych przekąsek" – dodał. Wyeliminował też ze swojego jadłospisu białe pieczywo i ziemniaki. Ciemne pieczywo spożywa jedynie na śniadanie, a na obiad warzywa i mięso. Dwa razy w miesiącu je kaszę gryczaną i od czasu do czasu ryż.

Aktor jest teraz ambasadorem kampanii społecznej "Porozmawiajmy o otyłości". W rozmowie dla "Dzień Dobry TVN" stwierdził, że czuje się zobowiązany do tego, by jako osoba, która zmagała się z otyłością, wesprzeć działania tej akcji. W ten sposób chce dać innym osobom nadzieję, że tę chorobę można leczyć.