Dieta odchudzająca - jak wytrwać na diecie i nie zwątpić

2009-01-20 11:51

Jesteś na kolejnej diecie, liczysz kalorie, ważysz się kilka razy dziennie i nie widzisz efektów. Dopada cię zwątpienie, twoje myśli krążą tylko wokół jedzenia i uważasz, że żadne diety nie przyniosą efektu. Nie załamuj się! Pamiętaj, że podstawą osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie jest pozytywne myślenie. Zastosuj poniższe rady, a na pewno się uda.

Dieta odchudzająca - jak wytrwać na diecie i nie zwątpić
Autor: Photos.com

Spis treści

  1. Waż się o tej samej porze dnia
  2. Gdy martwi cię wolny spadek wagi
  3. 6 sposobów na zwalczanie uczucia głodu
  4. Zastanów się, czy rzeczywiście odczuwasz głód
  5. Delektuj się każdym kęsem

Waż się o tej samej porze dnia

Pierwszy raz przed rozpoczęciem odchudzania, potem co tydzień. Po miesiącu diety - co trzy tygodnie.Sprawdzaj też obwód w pasie i biodrach. Wyniki zapisuj i w chwili zwątpienia zaglądaj do nich.

Gdy martwi cię wolny spadek wagi

powtarzaj sobie: machina została uruchomiona, a na efekty muszę poczekać. Jeśli się złamiesz, organizm zacznie magazynować większy zapas tłuszczu, bo już wie, że może mu grozić głód. Zwłaszcza, kiedy pojawi się efekt jo-jo kolejne odchudzanie będzie trudniejsze.

6 sposobów na zwalczanie uczucia głodu

Zastanów się, czy rzeczywiście odczuwasz głód

a dopiero potem ewentualnie sięgaj po jedzenie. Pamiętaj, że często jemy z potrzeby duszy. Stwierdzenie "nie jestem głodna, tylko zdenerwowana" pomoże ci opanować chęć sięgnięcia po batonik.

Delektuj się każdym kęsem

Jedz powoli, na siedząco. Nie czytaj, bo wtedy nie kontrolujesz, ile zjadłaś. I pamiętaj: dopiero po ok. 20 min od zaspokojenia rzeczywistych potrzeb organizmu ośrodek sterujący uczuciem głodu dostaje sygnał: "dość, jestem syty". Jedząc wolno, dajesz swemu ciału czas na usłuchanie tego rozkazu.