Dieta na brzuch dla mężczyzny. Jaka powinna być dieta na brzuch dla mężczyzny?

2013-04-08 13:03

Dieta na brzuch dla mężczyzny wymaga przede wszystkim odstawienia piwa, tłustych potraw, słodyczy i kalorycznych przekąsek oraz gazowanych napojów. Dieta na płaski brzuch ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej, jednak by była skuteczna musisz również wzmocnić mięśnie brzucha. Jak powinna wyglądać dieta na brzuch dla mężczyzny?

Dieta na brzuch dla mężczyzny. Jaka powinna być dieta na brzuch dla mężczyzny?
Autor: Photos.com Dieta na brzuch dla mężczyzny. Jaka powinna być dieta na brzuch dla mężczyzny?

Spis treści

  1. Dieta na brzuch dla mężczyzny: kiedy ją stosować?
  2. Dieta na brzuch dla mężczyzny: ogólne zasady
  3. Dieta na brzuch: rola ćwiczeń fizycznych

Dieta na brzuch dla mężczyzny składa się z dwóch etapów - w pierwszym tak komponujesz jadłospis, by dieta na płaski brzuch i ćwiczenia aerobowe pozwoliły ci schudnąć, w drugim - do nieco zmodyfikowanej diety na brzuch dołączasz trening siłowy. Zdrowemu mężczyźnie, pracującemu umysłowo, wystarcza dieta 2200 kcal. Otyły mężczyzna, decydujący się na dietę na brzuch, powinien się ograniczyć do 1200-1400 kcal dziennie.

Dieta na brzuch dla mężczyzny: kiedy ją stosować?

Dieta na brzuch sprawdzi się zawsze, gdy masz wrażenie, że twój mięsień piwny rozrósł się ponad miarę. Możesz też dokonać pomiarów centymetrem krawieckim. Zmierz swój obwodu w pasie. Jeśli jest on równy lub większy niż 102 cm – czas się zabrać za siebie, bo taki wynik w talii jednoznacznie wskazuje na otyłość brzuszną. Wartości między 94 a 102 cm to ostrzeżenie. Prawidłowy obwód pasa u mężczyzny nie powinien przekraczać 90 cm. W ocenie kondycji wielkie znaczenie ma również pomiar ciśnienia tętniczego. Jeżeli masz otyłość brzuszną, a wartość ciśnienia jest równa lub przekracza 140/90 mm Hg – konieczne jest specjalistyczne leczenie.

Zobacz też: Głodny kierowca - jak poczucie głodu wpływa na jazdę za kółkiem?

Polecamy
jesz co lubisz odchudzanie

Autor: Time S.A

Indywidualnie dobrana dieta pozwoli Ci z łatwością schudnąć, jeść zdrowo i smacznie, a przy tym uniknąć pułapek "cudownych" diet odchudzających. Skorzystaj z JeszCoLubisz, innowacyjnego systemu dietetycznego online Poradnika Zdrowie i zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Ciesz się świetnie dobranym menu i stałym wsparciem dietetyka już dziś!

Dieta na brzuch dla mężczyzny: ogólne zasady

  • jedz regularnie 5 posiłków dziennie
  • nigdy nie zapominaj o śniadaniu
  • jedz jak najwięcej zdrowego białka: chude mięso, ryby i owoce morza, niskotłuszczowy nabiał oraz warzywa strączkowe
  • jedz warzywa i owoce
  • ostatnim posiłkiem w ciągu dnia powinno być chude białko bez węglowodanów
  • zrezygnuj ze smażenia - potrawy gotuj (również na parze) lub piecz

Dieta na brzuch: rola ćwiczeń fizycznych

By dieta na brzuch spełniła swoje zadanie, konieczne jest zwiększenie codziennej dawki wysiłku. I nie chodzi tylko o trening siłowy, ale również o inne formy aktywności ruchowej. Nadmiar tłuszczu trzeba po prostu spalić, nie ma innego wyjścia - stosujesz dietę 1200-1400 kcal i trening aerobowy. Wzmocnieniu mięśni brzucha będzie sprzyjał trening siłowy.