Diety odchudzające: pokonaj złe nawyki dietetyczne! 10 prostych zasad

2012-10-19 17:26

Celem diet odchudzających jest zmiana złych nawyków żywieniowych na dobre. Jednak to co proste w teorii, nie zawsze jest łatwe do wdrożenia w praktyce. Naucz się 10 prostych zasad dotyczących diet odchudzających, które pomogą ci w odchudzaniu.

Nawyki dietetyczne
Autor: Photos.com

Spis treści

  1. Dieta odchudzająca: 10 prostych zasad na oszukanie głodu
  2. Jak zdrowo walczyć z głodem?

Mimo dziesiątek diet odchudzających do wyboru, przejście na "dobrą stronę" odżywiania wcale nie jest proste. Nie trudno o efekt jo-jo, gdy mimo chęci porcja frytek nadal wygląda znacznie bardziej smakowicie niż porcja brokułów. Głód można jednak czasem oszukać nawet gdy nie stosujemy rygorystycznej diety odchudzającej...

Dieta odchudzająca: 10 prostych zasad na oszukanie głodu

1. Jedz powoli, dokładnie gryź każdy kęs i rób przerwy w trakcie jedzenia. To pozwoli ci nie tylko lepiej strawić posiłek, ale i poczuć sytość.

2. Aby zmniejszyć apetyt na słodkości, po jedzeniu umyj zęby.

3. Nie rób zakupów kiedy w żołądku burczy ci z głodu. Do sklepu zawsze zabieraj listę zakupów i trzymaj się jej.

4. Posiłek powinien nie tylko smakować ale i ładnie wyglądać. Oczy też muszą się "najeść".

5. Nie jedz przed ekranem telewizora czy komputera, nie czytaj w trakcie posiłku. Skup się po prostu na jedzeniu i celebruj te chwile.

6. Jeśli chcesz aby twoja dieta odchudzająca była skuteczna, nie siadaj do posiłku w złym nastroju. Stres i zdenerwowanie przyczyniają się do spowolnienia procesów trawienia.

7. Batoniki i chipsy zastąp suszonymi owocami, nasionami lub orzechami, a gdy dopada cię nieodparta ochota na słodycze, powąchaj olejek lub świeczkę o zapachu wanilii. To działa!

8. Przed imprezą lub obiadem u rodziny zakładaj ciasne ubrania. Szybko dadzą ci znać, gdy granica obżarstwa zostanie przekroczona.

9. Wykorzystaj afirmacje - wyobrażaj sobie codziennie jak inni chwalą cię, że ślicznie zeszczuplałaś, albo jak doskonale czujesz się w nowej, mniejszej o rozmiar sukience.

10. Koniec z wyrzutami sumienia! Każdemu zdarza się odstępstwo od nawet najłatwiejszej diety odchudzającej. Zamiast złościć się na siebie, skup się na tym, aby nie ulegać zbyt często pokusom w przyszłości.

Jak zdrowo walczyć z głodem?