Dorota Chotecka ma prawie 60 lat, a figurę 30-latki. Jaki jest jej sekret?

2024-02-05 10:31

Dorota Chotecka to aktorka, która w ostatnich latach kojarzona jest z serialami takimi jak “Ranczo”, czy “M jak miłość”. Dawniej grała charakterystyczną postać Danki w serialu “Miodowe Lata”. Choć czas płynie nieubłaganie, to artystka wygląda świetnie, tryska energią i jest uśmiechnięta, a jej sylwetka nieustannie zachwyca. Jaki jest jej sekret?

Dorota Chotecka ma prawie 60 lat, a figurę 30-latki. Jaki jest jej sekret?
Autor: Instagram / @dorotachotecka Dorota Chotecka ma prawie 60 lat, a figurę 30-latki. Jaki jest jej sekret?

Dorota Chotecka, a właściwie Dorota Chotecka-Pazura to prywatnie żona Radosława Pazury. Aktorzy są małżeństwem już od 21 lat. Wbrew pozorom jej kariera zawodowa nie ogranicza się do kilku seriali. Brała udział w wielu kinowych produkcjach oraz ma za sobą wiele dubbingowych wyzwań. Jednak nie ma co ukrywać, że uwagę i spojrzenia wielu osób przykuwa jej świetny wygląd.

Dorota Chotecka gorzko o zarobkach: „Zarabiałam mniej niż mąż”

Szczupła, promienna i młoda - sekrety urody Doroty Choteckiej

Podczas jednego z wywiadów z portalem “Plotek.pl”, Dorota Chotecka-Pazura wyznała, że nie ma żadnych szczególnych wskazówek dotyczących tego jak zadbać o szczupłą sylwetkę. Co więcej, nie ukrywała, że jak każda kobieta zmaga się z tematem odchudzania. 

Zdarza się jej, że skusi się na większą ucztę, jak to miało miejsce, chociażby w okresie Świąt Bożego Narodzenia, czy w Sylwestra. Natomiast stara się po takim okresie zastosować swego rodzaju reżim. Polega on na tym, że zaczyna jeść mniej i robi 14 godzin przerwy. 

Oznacza to, że stosuje dietę IF (Intermitten Fasting) Chodzi o to, by jeść przez określoną liczbę godzin, a w pozostałym czasie nie sięgać już po żadne posiłki czy przekąski. Biorąc pod uwagę model, o którym wspomniała Dorota Chotecka, można się domyślać, że gwiazda sięga po jedzenie w ciągu 10 godzin, a pozostałe 14 rezygnuje z posiłków. 

Podkreśla jednak, że to dosyć trudne wyzwanie, bo lubi jeść, ale wie, że w jej przypadku wydłużenie przerw pomiędzy posiłkami daje rezultaty, więc próbuje zachować dyscyplinę. 

Jest kilka kombinacji postu przerywanego. Niektórzy np. jedzą przez osiem godzin, a pozostałe 16 pozostawiają jako czas wolny od jakichkolwiek posiłków. Natomiast warto podkreślić, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tzw. fasting

Przykładem są choćby osoby z insulinoopornością lub cukrzycą. W takich przypadkach konieczne jest regularne odżywianie, aby nie doprowadzić do gwałtownego wahania poziomu cukru we krwi.

Dorota Chotecka - Pazura nie je słodyczy

Podczas wspomnianego wywiadu aktorka przyznała, że stosowanie zasad diety IF bywa trudne, to nie poddaje się i walczy o swoją sylwetkę. Gwiazda poza określoną formą i ilością jedzenia pilnuje także innego nawyku. Okazuje się, że trzy razy w tygodniu udaje się na trening prowadzony przez osobistego trenera. 

Co ciekawe Dorota Chotecka-Pazura przyznała, że od 30 lat nie je słodyczy i zastanawia się, czy nadal je lubi, bo kiedyś za nimi przepadała. Zapytana jak w takim razie wygląda świąteczne podjadanie, zaznaczyła, że nawet jeśli na stole pojawi się piernik, czy makowiec to skosztuje symbolicznie mały kawałek, ale już wtedy czuje, że to dla niej za słodkie. Natomiast jej dużą słabością są wszelkiego rodzaju śledzie, karpie, sam mak, czy kluseczki.